Tom Ford to fenomen w branży modowej. Jest nie tylko światowej klasy projektantem, ale także reżyserem (nakręcił wielokrotnie nagradzany film "Samotny mężczyzna" z Colinem Firthem i Julianne Moore w roli głównej) oraz fotografem.

Urodził się w 1961 roku w Austin w stanie Teksas. Przygodę z modą rozpoczął w Nowym Jorku, gdzie  występował jako model w reklamach telewizyjnych. Punktem przełomowym okazała się praca dyrektora kreatywnego w domu mody Gucci, gdzie przez dekadę nieustannie udowadniał, że jest jednym z najbardziej utalentowanych amerykańskich projektantów. W 2005 roku stworzył własną markę - Tom Ford. Rozpoczął od kolekcji okularów, a z czasem pojawiały się kolejne produkty. Obecnie marka oferuje również kolekcję ubrań męskich i damskich, perfumy oraz kosmetyki. Tom Ford króluje na czerwonych dywanach i podczas wielkich gali. Do lojalnych klientów brandu należą między innymi: Jennifer Lopez, George Clooney, Jay-Z czy Justin Timberlake.

Okulary marki Tom Ford to różnorodność stylu i bogactwo wzorów. Od modeli o ponadczasowym designie, poprzez zmodyfikowaną klasykę do oprawek w futurystycznym, nowoczesnym stylu. Charakterystyczne rozwiązania, subtelne logo i odważne kształty - to znak firmowy marki. Obok kolekcji Toma Forda nie sposób przejść obojętnie.