Kolejny  raz mieliśmy przyjemność gościć znaną włoską stylistkę i konsultantkę wizerunku Angelicę Pagnelli, która od ponad 10 lat z pasją dobiera okulary aktorom, politykom i celebrytom. Tym razem konsultacje z Angelicą trwały od 3 do 11 lutego w ośmiu z naszych salonach Loox i Sunloox (mieszczących się w galerii M1 Poznań, Stary Browar, Targówek, Galeria Północna, Galeria Echo Kielce, Borek, Pasaż Grunwaldzki, Galeria Echo Jelenia Góra).

Poniżej zdradza nam kilka słów o sobie i o swojej pracy.

Jesteś kolejny raz w Polsce czy zauważyłaś jakieś zmiany w stylu Polaków ?

 Szczerze, postrzegam Polaków za bardzo pozytywnie nastawionych na modę. Za każdym razem wygląda to lepiej.

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze okularów? Jakie błędy popełniamy najczęściej?Należy przeanalizować indywidualny styl klienta, biorąc pod uwagę wszystkie elementy w tym samym czasie: receptę, cechy estetyczne osoby, osobisty gust. Często specjaliści próbują dobrać okulary bez próby połączenia tych wszystkich elementów.

 Dobrze dobrane okulary to?

 Okulary wybrane ze szczególnym uwzględnieniem osobowości i indywidualnych  potrzeb.

Czy każdy może nauczyć się stylu ?

 Oczywiście! Każdy kto jest świadom swojego indywidualnego stylu, jest bardziej  pewny siebie w biznesie  jak i w życiu prywatnym.

 Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że klient nie zgadzał się z Twoją stylizacją?

 Tak, ale staram się użyć wszystkich swoich umiejętności, aby przekonać klienta do swojej stylizacji. Do tej pory zawsze mi się udawało.

 Czy istnieje ktoś taki jak trudny klient ?

 Tak... miałam przyjemność współpracować z wieloma. Najczęściej to klienci pochodzący z północnej części Włoch, wiele czynników związanych jest z kulturą kraju. W Polsce zazwyczaj nie mam takich   problemów.

 Gdybyś miała wybrać jedno miasto na świecie, które ma wyjątkowy wpływ na modę, które miasto byś wybrała i dlaczego?

 Mediolan lub Londyn.

Międzynarodowe trendy są szybko zauważalnew tych miastach. Dzięki wspaniałej kulturze modowej ludzie chętnie dzielą się swoim stylem  poprzez modę uliczną.

 Jakie są trendy na nadchodzący sezon wiosenno-letni?

 Panuje wiele interesujących trendów od odzieży po okulary: torby na pasku, torby transparentne, ogólnie styl rockowy w romantycznej interpretacji. W okularach drobne kształty lub ponadwymiarowe, o grubych lub cienkich zausznikach, okulary przeźroczyste, a przede wszystkim soczewki kosmetyczne! Od dziesięciu lat pracuję nad tym tematem, zawsze nosząc przyciemniane soczewki. Teraz także projektanci i styliści w dziedzinie Eyewear rozważają ten fajny trend.W każdym razie lista trendów jest bardzo obszerna.

Jak długo jesteś stylistką?

 12 lat. W przeszłości było to tylko moją pasją, bo byłam zajęta inną nudną pracą... w banku!

Co  obecnie uważasz za swój największy sukces?

 Byłam pionierem, stając się pierwszym stylistą na świecie specjalizującym się w doborze okularów, z wyjątkową pasją do

dobierania akcesoriów. Teraz rynek wie, że jestem naprawdę wyjątkowym profesjonalistą. Wszyscy inni profesjonaliści

wykonują tę pracę, dzięki moim inspiracjom, oni nie są autorami procesu sprzedaży w Eyewear.

 Czy jest coś, co Cię rozczarowało w zawodzie stylisty?

 Szczerze mówiąc nic mnie nie rozczarowało. Zawsze panuje pozytywna energia.

 Współpracą z jaką gwiazdą/celebrytą chwalisz się najbardziej?

 Włoskie gwiazdy, takie jak aktorzy, aktorki, piosenkarze i politycy. Zawsze chronię ich  prywatność i nie mówię o tym głośno.

 Czy uważasz się za kobietę spełnioną?

 Tracę swoje życie prywatne i okazję do spędzenia czasu na relaksujących wakacjach. Niestety moje życie zawodowe wymaga ode mnie coraz więcej poświecenia, ale jestem szczęśliwa i absolutnie zadowolona w tym momencie i w tym miejscu gdzie jestem.