Ikona stylu, elegancji, wyszukanego smaku, klasycyzm i prostota w nowej odsłonie. Wszystkie te określenia nie oddadzą w pełni wizerunku, charyzmatycznej twórczyni oraz właścicielki światowej marki Victoria Beckham.

Lekkie, eleganckie, od razu rzucające się w oczy - każda kobieta chce je mieć. Co w sobie mają magicznego, że sprawdzą się w miejskich stylizacjach i na czerwonym dywanie? Niesamowite odcienie lustrzanek - złoto, czerwienie, błękity, róże. Nie możesz zdecydować się na jeden kolor lustrzanki? Wybierz tęczowe!

Aviatory, powszechnie nazywane pilotkami, swoich korzeni sięgają czasów II Wojny Światowej, gdzie wraz z postępem techniki, piloci unoszący się w swoich potężnych maszynach, wzbijali się co raz wyżej. Niestety,bardzo mocne światło oślepiało, a odblaski uniemożliwiały swobodne, bezpieczne i precyzyjne latanie. I tak powstały dla wojska specjalne okulary, które wyostrzały obraz, poprawiały kontrast oraz redukowały odblaski. Ponownie można było bezpiecznie unosić się w powietrzu - wyżej i wyżej!

Całe szczęście z czasem „pilotki” zostały udostępnione dla szerszego grona konsumentów. Od lat 30. XX wieku, ich forma oraz kolory ewaluowały i stały się odkryciem zarówno dla kobiet i mężczyzn.

Kobieta w aviatorach?

Oczywiście! Obecnie mamy bardzo duży wybór modeli. Klasyczne - złote, srebrne lub czarne oprawy z zielonymi, szarymi lub brązowymi soczewkami. To wszyscy znamy, ale od czego mamy niesamowicie kreatywnych projektantów, którzy mówią do nas – „Poszalejmy latem z kolorami”. Dlaczego nad wodą - okulary nie mogą pasować do torebki czy stroju kąpielowego? Każdy z nas ma w życiu czas, kiedy chcę widzieć świat przez różowe okulary.

Hitem od kilku sezonów okazały się okulary Victorii Beckham. Niesamowicie kobiece, eleganckie, z charakterem, których nie da się nie zauważyć, a jednocześnie dodające szczyptę tajemniczości.

Patrząc na paletę kolorów soczewek, od razu kojarzy mi się to ze słodkościami.

Monika (Moniezja), też nie mogła się oprzeć jednym z nich. Wybrała piękne, czerwone, błyszczące pilotki.

Okulary podkreślają jasną karnację Moniki. Ożywiają jej wizerunek, dodają promienności. Wszystko wygląda bardzo kobieco i komponuje się w świetną, charyzmatyczną stylizację. Jak widać aviatory pasują do munduru, ale również do lekkiej geometrycznej sukienki.

W tak ognistej czerwieni, każda kobieta - blondynka, brunetka czy szatynka - będzie prezentować się zjawiskowo!
Design okularów Victoria Beckham, to nie tylko pilotki, spójrz również na plastikowe bardzo silne i geometryczne okulary przeciwsłoneczne!

Inni projektanci, również chcieli ożywić wizerunek tych ponadczasowych okularów. Jesteś ciekawy, kto miał jeszcze bardziej innowacyjne pomysły?

Obejrzyj okulary Tom Ford, Dita, Dior.

Jeżeli będziesz mieć problem z wyborem, służę pomocą na czacie.

Dużo słońca!
Gosia