W drodze do pracy czytam artykuły, „lajkuję” znajomych, sprawdzam prognozę pogody – wszystko na smartphonie. Moja praca polega na działaniu przed komputerem. Dla relaksu czytam książkę, ale w tle zawsze telefon, telewizja oraz ponownie komputer.

ZESTAWIENIE: Czy zastanawiałeś się, ile godzin dziennie spędzasz, patrząc się w ekrany bardzo różnych urządzeń elektronicznych? Myślisz sobie , max. 6 godzin…A może jednak trochę więcej? Bądź ze sobą szczery! Nie zapominaj o nawigacji w samochodzie, o czytanych wiadomościach na tablecie i o portalach społecznościowych, które odwiedzasz kilkakrotnie na telefonie. Podsumowałeś wszystko i wyszło Ci 13-14 godzin dziennie! ? Ciężko w to uwierzyć, ale bardzo duża część z nas, niestety taki ma tryb dnia, a nawet życia.

NATURA: Matka Natura miała na nas inny pomysł ! Spodziewała się, że będziemy istotami, które zawsze będą spędzać większość czasu na świeżym powietrzu, na naturalnym świetle słonecznym, odżywiając się zdrową, nieprzetworzoną żywnością. Wszystkie urządzenia elektroniczne oraz oświetlenie LED, emituje bardzo dużą ilość światła niebieskiego. Oczywiście światło widzialne również składa się z wiązki światła niebieskiego, ale wszystko jest zachowane w odpowiadających naszemu organizmowi proporcjach. Elektronika i obecne czasy niestety to zaburzają.

EFEKT: Zmęczone, suche, przekrwione oczy, zatrzymana akomodacja - Twoje oczy starzeją się nieproporcjonalnie do wieku! Nie potrzebujesz korekcji okularowej, ale na skutek wysiłku, na który są narażone nasze oczy, podczas pracy z urządzeniami elektronicznymi. W pewnym momencie przestajemy wyraźnie widzieć. Trzesz oczy, wpuszczasz sztuczne łzy, do tego boli Cię głowa, a może cierpisz na bezsenność ?

JAK SOBIE POMÓC? Rozwiązaniem na powyższe problemy, są soczewki z powłoką ochronną BLUE CONTROL!
 Idealnie sprawdzają sie, także u osób, u których nie wymagana jest korekcja okularowa.

 „Powłoka BlueControl neutralizuje niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne, zapobiegając jednocześnie powstawaniu powyższych objawów i oferując komfortowe, zrelaksowane i kontrastowe widzenie oraz bardziej naturalną percepcję kolorów.”

W moim odczuciu (dla użytkownika) , obraz jest cieplejszy i bardziej kontrastowy. Zmniejszyło się zaczerwienienie oczu i przewlekłe zmęczenie. Spokojnie i dłużej mogę pracować przed komputerem. Nie mówiąc już o „bzyczących” świetlówkach.

 CIEKAWOSTKA:  Światło niebieskie oszukuje Twój mózg -  oszukuje go komunikatem „ właśnie trwa dzień” - Pracuj!

To wpływa na zaburzenie produkcji hormonu melatoniny i prowadzi do problemów z bezsennością.

Czy wcześniej zastanowiłeś się, że obecne Twoje kłopoty ze zdrowiem, mogą być efektem e-rozrywki , e-pracy oraz e-życia?

NASZE DZIECI: Jesteś rodzicem? Twoje dziecko jest narażone na ciągły kontakt z elektronika i niekorzystnym oświetleniem. Jest rozdrażnione, źle sypia, zaczęło mieć problemy w nauce? 

Jeżeli masz więcej pytań na temat szkieł z powłoką Blue Control oraz niebieskiego światła, zawsze możemy porozmawiać na czacie.

Potrzebujesz konsultacji ze specjalistą? Zapisze się na bezpłatne BADANIE wzroku.

 

Dużo słonecznego światła!

Gosia

Oficjalna strona internetowa producenta soczewek HOYA