Markę założyli w 1981 roku bracia Marciano, którzy przybyli do Stanów Zjednoczonych z południowej Francji w poszukiwaniu "amerykańskiego snu". Pierwszym produktem firmy i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym do dziś, były jeansy. Spodnie z charakterystycznym, trójkątnym logo to współcześnie must have każdego miłośnika mody. Z czasem w asortymencie pojawiały się inne produkty. Obecnie firma oferuje swoim klientom (zarówno mężczyznom jak i kobietom) tzw. total look. Guess słynie z pięknych kampanii reklamowych z udziałem najbardziej znanych modelek na świecie. Twarzami marki były między innymi Claudia Shiffer, Paris Hilton, Naomi Campell, a także Gigi Hadid. Firma doceniana jest przez polskie i zagraniczne blogerki (między innymi przez Jessicę Mercedes). Polską ambasadorką marki Guess jest Anna Czartoryska.

Okulary Guess

Podobnie jak ubrania, okulary Guess mają za zadanie podkreślić styl osoby, która je nosi. W kolekcji znajdziemy szeroki wybór kształtów, rozmiarów oraz kolorów. Marka stawia przede wszystkim na najnowsze trendy w modzie. Nie boi się tworzyć projektów śmiałych i barwnych.

Linia Guess by Marciano

W 2014 roku powstał druga, ekskluzywna linia - Guess by Marciano. Okulary tej linii skierowane są do dojrzalszych kobiet, dla których liczy się najwyższa jakość i kobiecość. Okulary z tej grupy charakteryzują się elegancją i zmysłowością.