Weekend 11-12 maja Centrum Praskie Koneser zmieniło się w przestrzeń, która połączyła muzykę, sztukę i modę.

Nasi specjaliści – wraz z ambasadorami marki – pojawili się na miejscu pracując przy pokazie mody oraz doradzając stylistycznie odwiedzającym przestrzeń Pawilonu Kreatywności.

Sobota na stoisku SunLoox zdecydowanie stała pod znakiem mody – specjaliści SunLoox stanęli przed zadaniem wsparcia młodych projektantów w doborze okularów do ich kolekcji prezentowanych w ramach konkursu Young Designers. Każdy z ośmiu uczestników konkursu prezentował swoją autorską kolekcję, która oceniana była przez Joannę Hawrot, Piotra Szaradowskiego, Joannę Biernat i Kacpra Bojańskiego (ambasadora SunLoox). Do każdej kolekcji projektanci dobierali specjalnie wcześniej wyselekcjonowane oprawki SunLoox, które idealnie dopełniały wszystkie looki w kolekcjach. Zwyciężczyniami konkursu zostały Ewelina Kowal i Patrycja Pagas.

Ewelina zaprezentowała swoją kolekcję dyplomową „New Romantic”, która symbolizowała nowe spojrzenie na sylwetkę kobiecą lat 80. Jej kolekcja jest bardzo kobieca, dlatego jak sama mówi, idealnie wpasowały się w jej klimat okulary, które są bardzo eleganckie.

Ewelina Kowal

„Jak tylko zobaczyłam okulary, to wiedziałam, że na pewno coś fajnego wybiorę. Dzięki świetnej obsłudze, myślę że znaleźliśmy okulary idealnie współgrające z moją kolekcją.”

Z kolei Patrycja Pagas zaprezentowała kolekcję „Heal” w której projektantka chciała podkreślić kobiecość i siłę kobiet. Kiedy dobierała okulary do pokazu kierowała się tym, że dodatki tworzą charakter kolekcji, a okulary dodały jej ostrości i pazura. Wybrała oprawki, które są małe, kobiece, o kocim kształcie.

Do swojej kolekcji okulary dobierała również Anna Hasiak, studentka ASP w Łodzi.

„Myślę, że okulary bardzo fajnie dopełniają wszystkie looki, które mam w swojej kolekcji, bardzo chciałam, aby pokaz dopełniony był okularami, dlatego cieszę się, że pojawiła się taka możliwość dzięki marce SunLoox – uważam, że stylizacja przy pokazie jest bardzo ważna, nie chodzi tylko o pokazanie projektów, ale o całokształt i jak będzie się to prezentowało na wybiegu. Wybór oprawek tutaj był tak duży, że właściwie nie potrafiłam się zdecydować, bardzo dużo modeli odpowiadało moim projektom, w wyborze kierowałam się głównie tym, żeby okulary były bardzo kobiece i żeby pasowały do sylwetek, które dzisiaj zaprezentuję.”

Tego dnia na stoisku SunLoox pojawiła się również Julia Oleś oraz Marta Lech-Maciejewska, które pomagały odwiedzającym wybrać oprawki, które pomagają wyeksponować charakter i osobowość osoby noszącej oprawki.

Marta Lech-Maciejewska, SuperStyler

Ja akurat jestem weteranką okularową, dlatego, że okulary okulary nosiłam właściwie odkąd miałam pół roku – urodziłam się z bardzo dużą wadą wzroku. Dlatego wiem, że kiedyś naprawdę nie było żadnego wyboru okularów, nosiło się to co było po prostu w sklepie, natomiast im starsza byłam, tym bardziej świadomie dobierałam sobie okulary korekcyjne. Od zawsze pamiętam moment wyboru okularów jako bardzo kluczowy – zmieniałam je mniej więcej dwa razy do roku i zawsze odzwierciedlały dany moment w moim życiu, to czy czym się interesowałam, jaki styl ubrań nosiłam i zawsze ten wybór był dla mnie bardzo ważny. Nie mam swojej ulubionej marki okularowej, ale bardziej darzę uczuciem konkretne modele – bardzo lubię kocie oczy, albo okrągłe okulary. Bardzo lubię jasne oprawki, bo one rozświetlają twarz moim zdaniem, chociaż czarne też są świetne, bo bardzo klasyczne.

Gościnnie na stoisku pojawiła się również Basia Richard, znana stylistka gwiazd, która na co dzień stacjonuje w Los Angeles. W swojej karierze doradzała wielu gwiazdom, dlatego doskonale wie, jak cechy charakteru przekładają się na to, jakie oprawki wybiera osoba o konkretnym temperamencie.

Basia Richard

Okulary mogą naprawdę powiedzieć wiele o naszym charakterze i osobowości. Na przykład te o kocim kształcie wybierane są przez osoby, które cechuje klasa i elegancja. Lubią obserwować to, co dzieje się w modzie i jakie są najnowsze trendy. Nie mogą też usiedzieć w jednym miejscu, wszędzie ich pełno. Natomiast tzw. lenonki noszone są przez osoby, które wyróżniają się spokojem, nie mają problemu ze zrelaksowaniem się po intensywnym dniu i co najważniejsze: bardzo pielęgnują w sobie zachowanie wewnętrznego balansu. Ostatni model, na który chciałabym zwrócić uwagę to aviatory – sięgają po nie osoby pewne siebie, nie mające żadnych kompleksów i przede wszystkim lubiące przebywać w otoczeniu innych ludzi.

Drugiego dnia warsztaty Express Yourself na stoisku SunLoox przeprowadziły Klaudia Tarka oraz Magda Jagnicka. Rozmawiały z uczestnikami o tym, jak idealnie dobrać makijaż dzienny do okularów.

Klaudia Tarka

W wyborze okularów bardzo ważne jest uwzględnienie tego, jaką dana osoba ma wadę wzroku. Makijaż powinien być zupełnie inny w przypadku kiedy ktoś ma plus, a inny dla osoby, która ma minusy.

Różnica jest taka, że w momencie, kiedy ktoś ma wadę minusową, to znaczy, że szkła, które mam w okularach pomniejszają oko. Dobrze jest więc wykonać makijaż, który to oko optycznie powiększy i uwydatni. Przy wadzie plusowej stawiamy na delikatniejszy makijaż, ponieważ szkła i tak już dość mocno powiększają oczy i stawiają je na pierwszym planie.

Do okularów teoretycznie nie musimy specjalnie dopasowywać koloru ust, jednak warto zwrócić uwagę na to, żeby nie było tego za dużo. Krwistoczerwone oprawki i mocno czerwone usta mogą wyglądać odrobinę zbyt ciężko. Natomiast jeśli na co dzień nosimy oprawki w neutralnym kolorze lub transparentne, wtedy pasować będzie do nich tak naprawdę każdy kolor na ustach.

Magda Jagnicka, stylistka, która również interesuje się branżą eyewear opowiedziała uczestnikom festiwalu o trendach, które w tej chwili rządzą na ulicach – to czas, aby zapomnieć o niedawnym wszechobecnym trendzie okularów lustrzanek, a zamiast tego spojrzeć w głąb siebie i znaleźć coś, co naprawdę odzwierciedla naszą osobowość.

Magda Jagnicka

Obserwuję teraz, że nie ma czegoś takiego, jak trendy przypisane do wieku – widzę, że nawet panie po sześćdziesiątce wybierają takie modele jak aviatory czy oprawki z perełkami, a młode dziewczyny wybierają bardziej klasyczne modele, np szylkretowe. Bardzo modny przez cały czas jest jednak styl retro.

W SunLoox wybór okularów jest naprawdę ogromny – warto przymierzyć naprawdę dużą liczbę oprawek, najlepiej wybrać się jeszcze z druga osobą, ponieważ generalnie sami siebie źle odbieramy w lustrze, zwłaszcza jak mamy na nosie okulary. W salonach SunLoox pracują naprawdę specjaliści – znają od podszewki ogromną liczbę okularów i naprawdę znają się na tym. Wybór jest naprawdę ogromny, ale nie przytłacza – pracują tam specjaliści, którzy doskonale pomagają wyselekcjonować takie oprawki, w których mamy szansę poczuć się naprawdę dobrze.

Dobrze dobrane okulary, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów mają szansę służyć nam naprawdę przez długie lata. Warto inwestować w lepsze okulary, ponieważ te najtańsze na rynku nie mają szansy przetrwać zbyt długo – wykręcają im się śrubki, rysują się. Salony SunLoox, które znajdują się na terenie całej Polski wyróżniają się naprawdę ogromnym wyborem – w ofercie pojawiają się między innymi takie marki jak Celine, Chloé, Kenzo, Dior, Fendi, LoeWe, Tom Ford czy Kaleos.