Jak dbać o okulary przeciwsłoneczne ?

 Ponieważ okulary przeciwsłoneczne są koniecznością przez cały rok, postanowiliśmy przekazać Wam kilka wskazówek jak o nie dbać. Nie ma nic gorszego niż przypadkowe uszkodzenie ulubionej pary okularów przeciwsłonecznych, prawda?

 Jeśli aktualnie szukasz nowej pary okularów przeciwsłonecznych lub kupiłeś już okulary, które idealnie wyglądają, przeczytaj siedem wskazówek dotyczących pielęgnacji okularów przeciwsłonecznych.

1. Zapobiegaj zarysowaniu.

Nie ma nic gorszego niż zadrapanie nowych okularów przeciwsłonecznych. Zgadzasz się? Najlepszym sposobem, aby zapobiec zarysowaniu jest trzymanie ich w futerale ochronnym, gdy ich nie nosisz. Zawsze.

2. Czyść prawidłowo.

Inną ważną wskazówką jest właściwe czyszczenie. Można by pomyśleć, że czyszczenie soczewek za pomocą koszulki, tak jak mamy to w zwyczaju, jest w porządku. Ale tak nie jest. Zawsze używaj ściereczki czyszczącej z mikrofibry, tej dołączonej do okularów przeciwsłonecznych. Jest tam z jakiegoś powodu  :) , pomoże ci usunąć brud lub smugi.

3. Nie noś okularów przeciwsłonecznych na głowie.

Podczas noszenia okularów na czubku głowy możesz wyglądać super fajnie, lecz może to całkowicie je uszkodzić. Czemu? Ponieważ kiedy nosisz je w ten sposób, śruby mocujące okulary przeciwsłoneczne poluzują się i okulary mogą łatwo spaść. Takie noszenie okularów może także uszkodzić noski.

4. Postępuj ostrożnie.

Jest rzeczą oczywistą, że należy ostrożnie obchodzić się z okularami. Oznacza to, że delikatnie je zakładaj i zdejmuj. Odkładając je pamiętaj, żeby nie kłaść ich soczewkami na dół..

5. Unikaj nadmiernego ciepła.

To wskazówka, której nie powinieneś zaniedbywać, nigdy nie zostawiaj okularów w samochodzie w ciągu dnia. Unikaj wystawiania ich na nadmierne ciepło, ponieważ może to prowadzić do zniekształcenia ramki.

6. Użyj twardego etui.

Kiedy musisz przechowywać swoje designerskie okulary przeciwsłoneczne, upewnij się, że używasz twardego etui ochronnego. Chociaż mogą nie być odpowiednie do codziennego użytku, ponieważ są dość duże i mogą nie pasować do wszystkich torebek, to używanie ich jest koniecznością.

7. Okulary przeciwsłoneczne i czas na plaży.

Aby zadbać o swoje okulary przeciwsłoneczne na plaży pamiętaj, że piasek i woda morska mogą spowodować poważne uszkodzenia: zarysowania i przebarwienia soczewek. Dlatego gdy ich nie nosisz zadbaj, aby były w specjalnym etui.

 PAMIETAJ!

1. Nie wolno używać amoniaku, wybielacza, octu lub środka do czyszczenia okien na okularach przeciwsłonecznych. Te chemikalia usuwają powłokę z soczewek.

2. Nie powinno się prać ściereczki do czyszczenia okularów z mikrofibry w płynie ze zmiękczaczem. Należy użyć delikatnych produktów piorących lub szarego mydła, aby usunąć nagromadzone zabrudzenia, ale dodanie zmiękczacza do tkanin to zły pomysł. Zniszczy skuteczność i trwałość włókien, a zmiękczacz do tkanin może pozostawić resztki na soczewkach podczas ich czyszczenia.

3. Unikaj przecierania, czyszczenia soczewki ręcznikiem papierowym, chusteczką higieniczną lub innym rodzajem papieru. Papier jest wykonany z drzew. Kiedy ostatni raz napotkałeś miękkie drzewo? Chociaż papież (celuloza) może wydawać się miękki, zawiera małe cząstki szorstkiej miazgi, która porysuje soczewki.

Mam nadzieję, że dzięki tym poradom długo będziecie cieszyć się swoimi ulubionymi okularami przeciwsłonecznymi, które są z nami każdego dnia. Dodają nam wdzięku, charakteru, a tym samym chronią nasze oczy przed szkodliwym światłem słonecznym i promieniowaniu UV .