Okulary możemy traktować jako biżuterię, narzędzie pracy czy lekarstwo. Spełniana przez nie każda z ww. funkcji skłania nas do ich specjalnego traktowania. Poniżej zamieszczamy kilka porad na temat tego, jakich zasad powinniśmy przestrzegać, aby nasza biżuteria, narzędzie pracy czy lekarstwo służyły jak najdłużej.

1. Okulary starajmy się ściągać dwoma rękoma. W przeciwnym razie może dojść do  deformacji oprawy, co wpływa na stabilność zamontowanych w niej soczewek.

2. Nie wkładajmy okularów na głowę. Prowadzi to do poluzowania śrubek spajających oprawę. Wynikiem takiego działania może być wypaczenie zauszników, co wpłynie na komfort noszenia okularów.

3.Nie należy narażać okularów na wysoką temperaturę np. zostawiając w upalny dzień w samochodzie. Kiedy oprawa bardzo się nagrzeje, może dojść do jej deformacji.

4. Przechowujmy okulary w etui, które stanowi dla nich ochronę.

5. Należy unikać odkładania okularów soczewkami na dół. Może bowiem dojść do porysowania soczewek, co wpłynie na komfort patrzenia przez nie.

6. Okulary możemy czyścić specjalnymi płynami do pielęgnacji soczewek okularowych. Obecnie na rynku dostępne są specjalne płyny do czyszczenia różnego rodzaju szkieł okularowych. Wyróżnia się między innymi płyny przeznaczone do szkieł z AR (antyrefleks). Dodatkowo płyny te dezynfekują soczewki i wpływają na szybkość ich odparowywania.

7. Okulary czyścimy z pomocą mikrofazy. Jest to ściereczka wykonana z włókien poliestru, przeznaczona do czyszczenia powierzchni delikatnych (nieodpornych na zarysowania lub takich z powłokami antyrefleksyjnymi).

8. Należy unikać wycierania soczewek okularowych papierowymi ręcznikami i chusteczkami higienicznymi (również tymi nawilżonymi). Mogą one zawierać drobiny drewna rysujące soczewki.

9. Jeśli Twoje okulary zostały uszkodzone, nie naprawiaj ich samodzielnie. Pamiętaj, że w salonach SunLoox i Loox Galeria Optyki przykręcimy zauszniki, wstawimy noski, dopasujemy zauszniki w ramach serwisu.

Zapraszamy do naszych salonów optycznych odwiedź nas na :

facebooku i polub nas juz dziś

https://www.facebook.com/SalonSunLOOX/

https://www.facebook.com/LOOX.Galeria.Optyki/

oraz nie przegap nas na instagramie:

https://www.instagram.com/sunloox/