Każdy z nas kocha słoneczną pogodę, kojarzy nam się z ciepłem, zapachem i beztroską. Intensywne słońce jest dla okularników, jednak uciążliwe.

Dlatego też specjalnie dla was  znaleźliśmy kilka sposobów na ochronę Twoich oczu przed słońcem.

a) jeśli nie masz wady wzroku, kup okulary przeciwsłoneczne:

Jak najlepiej wybrać filtr UV w okularach przeciwsłonecznych? (czyt. http://sunloox.com/blog/cat/vademecum/post/kategorie-fitrow/)

b) jeśli posiadasz wadę wzroku możesz zdecydować się na:

okulary z soczewkami fotochromowymi

Bezbarwne w pomieszczeniu, zaciemniają się na zewnątrz. Soczewki fotochromowe gwarantują niezmienną efektywność przyciemniania się nie zależnie od pory roku. Soczewki fotochromowe przyciemniają  się bardzo atrakcyjnie do poziomu kategorii 3 ( charakteryzującą również okulary przeciwsłoneczne). Rozjaśniają  się  jeszcze szybciej! Jak zapewnia producent, po 90 sekundach są ciemnieje o 45% i rozjaśnią się aż do 23% po jednej minucie. Podczas szybkiego ,,przechodzenia'', zostaje zachowana ochrona przed promieniowaniem UV. Soczewki fotochromowe radzą sobie z efektem olśnienia, nie zakłócają kwestii  widzenia oraz akceptacji kolorów.

Co zyskujesz?

Zapewniają klientom wygodę, zapewniają ochronę przed UV oraz zastępują dwie pary okularów (korekcyjnych i przeciwsłonecznych).

Pamiętaj!  Soczewki fotochromowe nie przyciemniają  się  w samochodzie.Dostępność kolorów:

Soczewki fotochromowe są dostępne w trzech, głębokich i naturalnych kolorach: brązowym, szarym i zielonym. Idealnie wpasują się z trendami kolorystycznymi okularów przeciwsłonecznych.

Soczewki fotochromowe są dostępne w trzech, głębokich i naturalnych kolorach: brązowym, szarym i zielonym. Idealnie wpasują się z trendami kolorystycznymi okularów przeciwsłonecznych.

Dla kogo?

Idealne dla osób wrażliwych na światło dzienne, dalekowidzów oraz dla prezbiopiów.

okulary przeciwsłoneczne w korekcji

Przed wykonaniem okularów przeciwsłonecznych z Twoją korekcją, oprócz ustalenia korekcji wzroku, również pomyślimy o kolorze barwienia soczewki oraz jej stopniu barwienia.

Zaskoczony? Soczewki barwione możemy zabarwić na kolor jaki tyko chcesz! Do wyboru masz odcienie: szarości, zieleni, brązu, czerni, różu ,granatów a także lustrzanki. Od lekko przyciemnionych, do bardzo ciemnych.

Mamy też wybór w stopniu przyciemnienia. Pomiędzy całkowitym barwieniem soczewki (klasycznym)

lub gradalnym.

Co oznacza soczewka gradalna?

Inaczej barwienie gradalne, to takie w którym zmieniamy nasycenie koloru od bardzo ciemnego w górnej części soczewki, do coraz jaśniejszego tonu  w dole soczewki. Soczewka w barwieniu gradalnym nie tylko zapewnia efekt wizualny, ale również całkowitą ochronę przed szkodliwym promieniowanie oraz komfort np. czytania w pełnym słońcu. Dzięki soczewce gradualnej możesz śmiało odczytać jej dolną częścią litery, bez zdejmowania okularów.

Dla kogo?

Przeznaczone dla osób aktywnie spędzających czas na słońcu, osób którzy mają problem z nadwzrocznością.

Co zyskujesz?

- komfortowe widzenie przy Twojej korekcji wzroku w pełnym słońcu

- zapobiegasz starzeniu się oczu i ich uszkodzeniem

- chronisz oczy przed zaburzeniami i chorobami oczu, powodowanym przez szkodliwe promieniowanie UV.

- soczewki kontaktowe oraz okulary przeciwsłoneczne

Kolejne proste rozwiązanie. Soczewki kontaktowe razem z okularami przeciwsłonecznymi, zapleniają również  całkowitą ochronę przed promieniowaniem UV.

Pamiętaj! Soczewka kontaktowa nie może mieć styczności z wodą. W wodzie kranowej/ basenowej/ w jeziorze czy morzu, żyją bakterie Acanthamoeba powodujące pełzakowate zapalenie rogówki, prowadzące do utraty jej przezroczystości. U 90% osób występuje zapalenie rogówki, spowodowane właśnie kontaktem soczewki z wodą.

- nakładki przeciwsłoneczne na Twoje okulary korekcyjne

Jeśli masz już okulary na co dzień możesz zaopatrzyć się w nakładki przeciwsłoneczne. Wybierane przez tradycjonalistów, również posiadają kategorie i odpowiednią ochronę przed słońcem. Jedyną wadą nakładek jest to że musimy o nich pamiętać, aby je zabrać w upalne dni.

Oficjalna strona soczewek: HOYA

Masz pytania napisz do nas!

sklep@sunloox.com

Życzymy dużo słonecznych dni!

Odwiedź nasz fanpage na facebook'u oraz instagram