Dziś chcemy podpowiedzieć, jak podkreślić oczy, na co dzień ukrywane pod soczewkami okularów. Przedstawiamy propozycje dla Pań z dodatnią korekcją wzroku (tzw. plusy) i dla Pań z ujemną korekcją (tzw. minusy). Pamiętajcie, że o porady możecie pytać sprzedawców salonów SunLoox i Loox Galeria Optyki.

 

Porady dla krótkowidzek:

  • Rozświetlający korektor pod oczy. Sprawi, że oko wyda się większe. Pamiętajmy bowiem, że soczewka z minusową korekcją będzie optycznie pomniejszać oko.
  • Ciemne cienie do powiek. Sprawdzą się jeśli będziemy je rozprowadzać od połowy powieki, tak aby wewnętrzny kącik pozostał rozświetlony. Pozwoli to nam optycznie powiększyć oko.
  • Pogrubiający lub wydłużający tusz do rzęs. Sprawi, że oko wyda się większe.
  • Jasny odcień pomadki. Aby nie odciągać uwagi od spojrzenia, proponujemy zdecydować się na brzoskwiniowy czy łososiowy kolor dla podkreślenia ust. Pamiętaj także, że ciemne kolory pomadek nie sprawdzą się dobrze przy wąskich ustach.

 

Porady dla dalekowidzek:

  • Matowy korektor pod oczy w kolorze łososiowym. Soczewka plusowa powiększa optycznie oko. Unikajmy więc rozświetlających tonerów, aby nie uwydatnić tego, na czego zatuszowaniu  nam zależy.
  • Matowe cienie do powiek. Proponujemy sięgnąć po kolory pastelowe. Najlepiej użyć jasnego cienia przy wewnętrznym kąciku oka, zaś granicę ciemniejszego przedłużyć kreską.
  • Eyeliner. Łącząc kreskę wykonaną cieniami do powiek z tą zrobioną eyelinerem uzyskasz efekt kociego oka.
  • Podkręcający tusz do rzęs. Aby nie przesadzić z makijażem, proponujemy lekko podkreślić rzęsy. Pamiętajmy, że soczewka z dodatnimi wartościami powiększa optycznie oko.
  • Wyrazista pomadka. Aby nadać makijażowi symetrii podkreślajmy usta pomadką z użyciem konturówki.

Ochrona przeciwsłoneczna dla okularników

Czy słońce jest niebezpieczne dla naszego zdrowia? Nie. Dla naszego zdrowia szkodliwe są promienie UV-A. Wpływają bowiem na kondycję naszej skóry, która pod ich wpływem szybciej się starzeje. Jeśli chodzi o nasz wzrok, długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe może także prowadzić do zaćmy. Choroby polegającej na zmętnieniu soczewki oka. Dlatego osoby, którym zależy na dobrej kondycji swoich oczu powinny zastanowić się nad tym, w jaki sposób chronić oczy przed szkodliwym.

Dyskomfortu doświadczać możemy każdej pory roku, tym bardziej, że w naszym klimacie pogoda jest bardzo nieprzewidywalna. Poniżej przedstawiamy możliwe rozwiązania. Jeśli któreś z nich wyda Wam się tym właściwym, zapraszamy do salonów SunLoox lub Loox Galeria Optyki.

Odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Okulary z soczewkami fotochromowymi

Soczewka fotochromowa jest soczewką korekcyjną, która pod wpływem promieniowania UV zabarwia się na ciemniejszy kolor. Takie okulary zapewnią nam ochronę przeciwsłoneczną przez cały dzień. Nie ma więc konieczności zmieniać okularów z korekcyjnych na przeciwsłoneczne. Należy jednak pamiętać, że to nie intensywność słońca wpływa na pociemnienie soczewki. Wpływ na to mają promienie UV, które są emitowane także w pochmurną pogodę. Okulary fotochromowe nie będą także zmieniać koloru w samochodzie. Szyby samochodowe chronią bowiem przed promieniowaniem szkodliwą emisją. Salony SunLoox i Loox Galeria Optyki proponuje Państwu trzy kolory soczewek fotochromowych (zielone, szare i brązowe).

 

Okulary korekcyjne z barwionymi soczewkami

Okulary korekcyjne mogą mieć zabarwione soczewki tak, aby wyglądały i spełniały funkcję tych przeciwsłonecznych. Przy takim rozwiązaniu można mieć wpływ na kolor i stopień zabarwienia soczewki (od 1 do 4, gdzie 4 oznacza bardzo ciemną soczewkę). Szczególnie dla kierowców polecamy soczewki gradalne. Są one ciemniejsze u góry i stopniowo rozjaśniają się. Salony SunLoox i Loox Galeria Optyki proponuje barwienia soczewek w kolorach: zielonym, szarym, granatowym, czarnym, brązowym, zielonym, różowym. Dodatkowo na soczewkę możemy nanieść specjalną powłokę, która tworzy efekt lustra. Jeśli myślisz o lustrzankach z korekcją zapraszamy do naszych salonów.

 

Soczewki kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne

Jest to najprostsze rozwiązanie, kiedy chcemy chronić nasze oczy przed słońcem. Najlepiej sprawdzi się szczególnie w przypadku tych osób, które aktywnie spędzają czas wolny. Okulary korekcyjne mogą przeszkadzać podczas uprawiania sportu.  Pamiętajmy, że mając na sobie soczewki kontaktowe powinniśmy unikać kontaktu oczu z wodą. Może dojść bowiem do infekcji, z których najczęstszą jest zapalenie rogówki. Nieleczone może prowadzić do częściowej ślepoty. Fanom sportów wodnych zalecamy okulary lub maski pływackie.

 

Nakładki przeciwsłoneczne na okulary korekcyjne

Nakładki przeciwsłoneczne, podobnie jak tego rodzaju okulary, mają cztery stopnie zabarwienia. Jest to rozwiązanie dla tych, którym światło słoneczne nie przeszkadza w stopniu znaczącym. Ramki korekcyjne z nakładkami są dostępne w najnowszej kolekcji marki Ermenegildo Zegna.

sklep@sunloox.com

Masz pytania pisz, odpowiemy na każde!