Urodzona i wychowana w Wenezueli Carolina Herrera od wczesnych lat była poddana wpływom międzynarodowej kultury i mody. Jak to elegancko ujmuje:

Moje oko było przyzwyczajone do oglądania pięknych rzeczy”.

Jej kariera rozpoczęła się w 1980 roku, a już 1981 roku, za namową naczelnej Vogue, Diany Vreeland, przedstawiła w Nowym Yorku swoją pierwszą kolekcję ubrań. Herrera jest znana na całym świecie ze swoich nowoczesnego i kobiecego podejścia do mody.

Jej unikatowy styl jest wyraźnie obecny w kolekcjach okularów Carolina Herrera, które zostały wprowadzone na rynek w 2011 roku. Kobiece kolory i klasyczne sylwetki oraz charakterystyczne logo CH, to ich znak rozpoznawczy.

Herrera wykorzystuje najnowocześniejsze materiały do tworzenia charakterystycznych oprawek do okularów: najwyższej jakości octan celulozy, ultralekki tytan i bogata w kolory stal nierdzewna. Soczewki CH by Carolina Herrera zapewniają blisko 100% ochronę przed promieniowaniem UV. Są również odporne na zarysowania i pokryte superhydrofobowymi i antyrefleksyjnymi powłokami.

Okulary korekcyjne

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary Carolina Herrera, stworzone są z myślą o współczesnych kobietach i stanowią idealne uzupełnienie wszystkich stylizacji. Doskonała jakość wykonania, w połączeniu z dbałością o detale, zadowoli najbardziej wymagające klientki. Jak powiedziała sama projektantka:

„Mam obowiązek wobec współczesnej kobiety – chcę, by czuła się pewnie, nowocześnie i przede wszystkim pięknie. ”