Okulary  korekcyjne i przeciwsłoneczne dla dzieci.

Wybór pierwszych okularów dla dziecka to nie lada wyzwanie. Przed wami kilka wskazówek, które powinien znać każdy rodzic okularnika.

Jak rozpoznać wadę wzroku u dziecka?

Pamiętajmy, że w przeciwieństwie do dorosłych, dzieci nie są w stanie świadomie stwierdzić oznak problemów z wzrokiem. Nie wiedzą co to znaczy widzieć dobrze/źle, ponadto ich zdolność widzenia kształtuje się około ósmego roku życia. Dlatego należy zachować szczególną czujność i zadbać o regularność badania wzroku.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Obserwuj zachowanie swojego dziecka.

1. Jeśli dziecko skarży się na częsty ból głowy, nie bagatelizuj go.

2. Częste mrużenie lub przecieranie oczu to oznaki, że czas zbadać wzrok malucha.

3. Przekrzywianie głowy może być oznaką astygmatyzmu.

4. Siedzenie z tzw. ,, nosem w książce''. O tyle ile każdy rodzic uwielbia ten widok, tak tutaj musimy zwrócić uwagę na odległość oczu od tekstu. Czy nie jest on mniejszy niż zazwyczaj? Może świadczyć to o krótkowzroczności dziecka.

5. Dzieci zazwyczaj kochają klocki, puzzle i tego typu zabawy. Warto zaobserwować zmiany w aktywności. Jeśli puzzle, kolorowanki przestały być dla niego atrakcją, upewnij się, że nie jest to problem z wzrokiem.

Badanie wzroku dziecka.

W naszych salonach prowadzimy badania wzroku wyłącznie dorosłych. Dzieci mają olbrzymią zdolność do akomodacji, co oznacza, że w czasie badania należy użyć kropli do oczu. Takie krople może użyć tylko lekarz okulista. Dlatego jeśli chcesz sprawdzić czy Twoje dziecko dobrze widzi udaj się do okulisty.

Jakie parametry powinny zawierać okulary dziecięce?

Okulary dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne i odporne na uszkodzenia. Soczewki w naszych salonach są wykonane z poliwęglanu, dzięki czemu są lekkie i wytrzymałe (12 razy bardziej od klasycznych rozwiązań). Oprawki są wykonane z acetatu, który jest odporny na odkształcenia i zachowuje elastyczność. W naszych salonach można bezpłatnie skorzystać z serwisu dogięcia zauszników, tak aby pociecha czuła się w nich komfortowo. Nasza obsługa udzieli Ci wszelkiej pomocy niezależnie gdzie zostały zakupione okulary.

Jakie oprawki wybrać?

Przede wszystkim kolorowe, komfortowe takie w którym Twoje dziecko będzie się czuło dobrze. Najważniejsze jest słuchać potrzeb i opinii Twojego dziecka przy wyborze oprawek. Nie kieruj się własnym gustem! Wybór niechcianych oprawek może sprawić, że dziecko zniechęci się i odstawi je w kąt. Jeśli Twoje dziecko ma problem z wyborem oprawek, zapraszamy do naszych salonów Loox Galeria Optyki lub SunLoox  oraz do witryny sklepu internetowego gdzie mamy przygotowaną ofertę specjalnie dla dzieci:

#bulgetkids

http://sunloox.com/oprawki-ramki-okulary-korekcyjne/bulget-kids.html?p=1

#i2i

http://sunloox.com/oprawki-ramki-okulary-korekcyjne/i2i.html

Okulary przeciwsłoneczne dla Twojego dziecka.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dziecka zwracamy uwagę czy na produkcie ( zauszniku) została podana kategoria filtra oznaczona w sposób: 100% UV lub UV 400, co oznacza w praktyce że soczewka blokuje 100% światła ultrafioletowego. Dla dzieci wybieramy barwienie brązowe, szare lub zielone te barwienia nie zaburzają widzenia  kolorów. Niebezpieczne dla oka dziecka jest promieniowanie UV, a na te stosujemy filtr UV, który jest bezbarwny. Moc zaciemnienia (kategoria filtru) od 0 do 4 to określenie stopnia zabarwienia soczewki okularowej. Dla dzieci stosujemy soczewki o zabarwieniu między 2 -3. Stopień zabarwienia 4 stosowany jest w bardzo wysokim nasłonecznieniu. Polaryzacja jak i fotochrom nie jest wskazany dla dzieci. W pierwszych latach życia wzrok dziecka dopiero się rozwija, a te powłoki mogą zaburzyć fizjologię tego procesu.

Oprawki dopasujemy tak, żeby były wygodne dla malucha i nie ograniczały jego pola widzenia, czyli nie były za małe. Promieniowanie UV dociera do oka, ale również  na powierzchnie skóry wokół oka.  Okulary powinny zasłaniać całą okolicę oczu wraz z powiekami. Nie mogą być ani za małe ani za duże. Zbyt duże okulary zsuwają się z nosa i nie spełniają wtedy swojej funkcji. Oprócz wielkości szkieł ważny jest także materiał z jakiego są zrobione. Dla dzieci polecane są okulary z soczewkami wykonanymi z tworzywa, ponieważ są bezpieczniejsze. Zwróćmy też uwagę na odpowiednią długość zauszników tak aby okulary nie zsuwały się z nosa.

#bulgetkids

http://sunloox.com/okulary-przeciwsloneczne/bulget-kids.html

Zapraszamy

Team SunLoox