Kiedy czytanie z bliskich odległości staje się dla Ciebie problemem, może być to sygnał, że jesteś prezbiopem. Co to oznacza?

Prezbiopia, nazywana inaczej – nadwzrocznością związaną z wiekiem, lub mniej elegancko – starowzrocznością, pojawia się po 40 roku życia i dotyka 100 % naszej populacji. Przypadłość ta polega na zrogowaceniu i zwiększeniu grubości soczewki znajdującej się w wewnętrznej części oka. Z wiekiem traci ona elastyczność, co bezpośrednio wpływa na proces akomodacji (dostosowania się oka do oglądania przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach). Prezbiopia może pojawiać się u astygmatyków i krótkowidzów.

Czy prezbiopia może się pogłębić?

Tak. Często nie chcemy się przyznać, że czytanie sprawia nam trudności i jesteśmy przekonani, że poradzimy sobie bez okularów. Otóż niezależnie od tego, czy będziemy nosić okulary czy nie, prezbiopia będzie się nasilać. Okulary mogą nam więc tylko pomóc.

Jakie okulary dla prezbiopów?

Kiedy Twój rytm dnia jest na tyle zróżnicowany, że możesz pozwolić sobie na dwie pary okularów: do dali i do bliży, proponujemy taką właśnie opcję. W salonach SunLoox i Loox Galeria Optyki proponujemy także okulary progresywne. Zapewnią one lepszy komfort widzenia przy każdej odległości. Wespół z naszym partnerem – HOYA, specjalizujemy się w wykonywaniu soczewek indywidualnych. Specjalnie dostosowanych do Twoich potrzeb. Odpowiadając na pytania zawarte w kwestionariuszu, zyskamy wiedzę na temat tego, jak dużego pola widzenia potrzeba do bliskich, dalekich i średnich odległości. 

 Zapraszamy do sieci salonów Sunloox na bezpłatne badanie wzroku. Dowiedz się więcej w naszych salonach Sunloox.

Jeśli masz pytania napisz do nas !

Oficjalna strona soczewek HOYA.

sklep@sunloox.com