Soczewka progresywna to najbardziej zaawansowana technologia optyczna dla Twoich oczu. Posiada kilka obszarów korekcyjnych , dzięki czemu umożliwia komfortowe widzenie na każdą odległość.

Wyraźne widzenie przy odległościach dalekich np. podczas prowadzenia auta, przy oglądaniu telewizji.
Środkowa część soczewki zwana inaczej strefą progresji. Moc korekcyjna łagodnie wzrasta od wartości korekcyjnych do dali do wartości korekcyjnej do bliży. Choć jest najwęższą częścią soczewki, umożliwia komfortowe widzenie przy odległościach pośrednich np: ekran komputera,
Odległości bliskie wspomaga dolna część soczewki. W tym obszarze wartość addycji jest największa. Gwarantuje to komfortowe widzenie w bliskiej odległości.

Kilka porad korzystania z soczewek progresywnych?

 Górna cześć soczewki zapewnia  lepsze widzenie przy odległościach dalekich. Patrząc na coś z dalekiej odległości nasz wzrok skierujemy do górnej części soczewki.

 

Rys.1 Chodzenie po schodach

Pośrednie obszary to odległość od  0,5 do 1,5 metra . Aby,  wyostrzyć  widzenie przy odległościach pośrednich  należy delikatnie unieść podbródek lub lekko go obniżyć.

 

Rys 2. Bankomat

Odległości bliskie takie jak czytanie książki, na tablecie. Patrząc przez dolną cześć soczewki , materiał ustawiamy w odległości pomiędzy od 33 do 40 cm od oczu. Przy tym samym zapewniamy sobie największą ostrość widzenia.

 

Rys.3 Czytanie