Zakup okularów odpowiadający Twoim potrzebom wcale nie jest taki łatwy. W naszym sklepie internetowym odnajdziesz wiele różnorodnych kształtów od prostokątnych aż po okrągłe. Dlatego też podpowiemy czym się kierować w doborze opraw okularowych.

Pierwszym najważniejszym elementem zakupu okularów jest rozmiar. Jeśli jesteś posiadaczem okularów warto je przed zakupem zmierzyć. Unikniesz zamawiania niewygodnych , za małych lub za dużych opraw korekcyjnych. Taką informację odnajdziesz  na wewnętrznej stronie zausznika swoich starych okularów.

O informacji jak sprawdzać rozmiar okularów  już pisaliśmy w poprzednim artykule- link znajdziecie poniżej:

http://sunloox.com/blog/cat/dobor-opraw/post/rozmiar-okularow/

Jeśli chcemy wybrać okulary korekcyjne najpierw zastanówmy się nie tylko nad ich kształtem, ale również czy mają być one w postaci: patentki ( oprawy bez ramkowe) , żyłka (oprawy półramkowe) czy może tworzywo ( oprawy pełne, wyraziste).

Jeśli chcemy dobrze czuć się w naszych nowych oprawach powinniśmy kierować się prostymi zasadami:

- zasada kontrastu: kształt oprawy powinien kontrastować z kształtem twarzy ( nie poprzedzamy linii żuchwy ).

- przy małej i drobnej twarzy nie wybieramy modeli dużych , ponieważ zakryją nam twarz . Jeśli jesteśmy posiadaczami  twarzy długiej i szerokiej, możemy pokusić się o oprawy większe typu nerdy.

- zasada linii brwi: bardzo wielu optyków kieruje się tą zasadą. Linia brwi nie powinna być zakłócona, a wręcz przeciwnie wyraźnie podkreślona. Wyjątek stanowią okulary przeciwsłoneczne.

- zasada komfortu: nasze oczy powinny całkowicie być zakryte soczewką okularową, zauszniki powinny delikatnie opierać się na uszach a dolna część oprawy nie powinna opierać się na policzkach.

Kolejnym elementem jest kolor oprawy:

Proponujemy właśnie teraz otworzyć swoją szafę i sprawdzić kolor, który jest dominujący. Najprawdopodobniej jest to kolor, który uwielbiasz. Jeśli jednak znudziły Ci się oprawy w kolorze brązów czy czerni. W tym przypadku kierujemy się analizą kolorystyczną.

Dla ciepłych typów urody wyróżniamy kolory cieplejsze takie jak brązy, czerwienie, fiolety, zielenie.

Przy zimnych typach urody  sięgamy po oprawy kolorów chłodniejszych takie jak: granaty, czernie, zimne błękity, szarości.