„Zerówki” to świetne rozwiązanie, gdy pragniesz urozmaicić coś w swoim wyglądzie, lecz także wtedy, gdy chcesz uchronić swoje oczy przed zmęczeniem wielogodzinną pracą przed monitorem komputera. Taką ochronę uzyskasz dzięki powłokom antyrefleksyjnym.

Do zalet powłok antyrefleksyjnych należy, m.in. nieodbijanie światła, przez co do naszych oczu dociera ono "nieprzetworzone". Dzięki temu mamy lepszy kontrast widzenia, obraz przez soczewki jest bardziej klarowny, poza tym użyta w nich warstwa hydrofobowa zapobiega parowaniu. Dzięki noszeniu "zerówek" z antyrefleksami nasze oczy mniej się męczą podczas oglądania telewizji, korzystania z komputera czy telefonu. Dodatkowo zapewniamy sobie większy komfort jazdy samochodem w niekorzystną porę i pogodę.

Okulary zerówki stały się modnym elementem stylizacji. Podkreślają one urodę, karnację, kolor włosów, oczu, czynią nasze charakteryzacje niepowtarzalnymi. Okulary te są przeznaczone dla osób w każdym wieku. Pomagają nam zaakcentować naszą osobowość, ożywią nasze stylizacje. Jeśli będziemy mieć klasyczne oprawki to możemy je dopasować do każdego stroju. Są one na tyle uniwersalne, że możemy je nosić w każdym sezonie i na wiele okazji – zarówno na co dzień, do szkoły czy pracy, jak i na spotkania ze znajomymi, do kina czy do kawiarni. Możemy się też zdecydować na kilka par okularów w różnych kolorach, które będziemy dobierać w zależności od stylizacji.

Specjaliści przestrzegają też przed kupnem tanich okularów często dostępnych na ulicznych targach. Są one bowiem pozbawione antyrefleksów i mogą nam jedynie zaszkodzić. Jeszcze jedna ważna uwaga: pamiętajmy o regularnym czyszczeniu szkieł. Brudne lub zarysowane mogą pogorszyć nasz wzrok i wtedy nawet antyrefleksy nie pomogą.

O okulary „zerówki” powinniśmy więc dbać tak samo, jak o korekcyjne. Wszelkie zaniechania mogą zaburzać poprawne widzenie.  

Najpopularniejsi projektanci włączają do swoich kolekcji okulary "zerówki", ponieważ są one ciekawym elementem pokazów mody. Jednak nie można się sugerować tylko modą, ale mieć przede wszystkim na względzie aspekt zdrowotny "zerówek".

Zapraszam do zapoznania się z kolekcjami oprawek na naszej stronie sunloox.com