Podczas gdy dom mody Gucci pod rządami Alessandro Michelego kojarzył nam się z awangardowym eklektyzmem, za czasów rządów Toma Forda w latach 90 kolekcje Gucciego iskrzyły seksem i mocnym wyrazem. Uparty i bezwzględny Ford jest specjalistą od spraw beznadziejnych. ,,Człowiek renesansu’’ nigdy  nie narzekał na brak wyzwań, ostatnio został szefem CFDA. Przejmując stanowisko podjął również decyzję o skróceniu nowojorskiego tygodnia mody. Pracuje nad swoim trzecim filmem, a dodatkowo regularnie prezentuje kolekcje ubrań i dodatków w tym okulary przeciwsłoneczne i oprawy korekcyjne. Tom wszystko czego nie dotknie zamieni w złoto, z całą pewnością  możemy przypuszczać, że włada ,,dotykiem midasa’’. 

Czytaj więcej...

Krótkowzroczność zwana inaczej miopią (z gr. myopia, oznacza mrużyć). Ta dość poważna wada wzroku, dotyka zarówno dzieci, kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku, na całym świecie. Jak pisze Prof. dr hab. n. med. Damian Czepita w jednych swoich artykułów, przyjmuje się do końca 2020 roku na krótkowzroczność  będzie chorowało 1/3 populacji światowej. Jednak, w dobie dóbr i rozwoju cywilizacyjnego powstało kilka sposobów na walkę z problemem zdrowotnym XXI wieku jakim jest miopia. 

Czytaj więcej...

Jak co roku nasz Team SunLoox i Loox Galeria Optyki zakończył swoje poszukiwania najgorętszych modeli sezonu jesień-zima 2020/2021. Oznacza to, że dziś nie tylko podsumujemy rok bieżący, ale z zapartym tchem prześledzimy, to co przyniesie nam rok 2021. Dlatego dzisiejszy wpis będzie nie tylko zestawieniem roku 2020, ale przede wszystkim sprawdzimy, co musi znaleźć się w Twojej prywatnej kolekcji okularów na rok 2021. Usiądź, zrelaksuj się i skup się uważnie. Zaczynamy!

Czytaj więcej...

Nasze okulary to przedmiot, który często trzymamy w dłoniach, poprawiamy rękoma, odkładamy w różne miejsca. Dlatego podobnie jak nasz smartfon jest przestrzenią, która dostarcza i gromadzi drobnoustroje w tym także niebezpieczny w ostatnim czasie SARS-COV-2

Czytaj więcej...

,,New Look'' według domu mody Christian Dior.

Geniusz i symbol powojennej Francji. Przez 10 lat to on wyznaczał światowe trendy, a cały Paryż plotkował na temat życia prywatnego Christiana Diora. Urodził się 21 stycznia 1905 roku, miał zostać dyplomatą, jednak los chciał inaczej. Swoją karierę zaczął u projektanta Roberta Pigueta, który nie tylko nauczył go miłości do sztuki i mody, ale także prostoty i elegancji. 

Czytaj więcej...

Stoisz przed wyborem nowych opraw? Jeśli zastanawiasz się, który typ oprawek wybrać - metalowe czy plastikowe ten tekst pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. Wybór oprawek okularowych jest bardzo istotny i powinniśmy poświęcić mu tyle czasu, ile potrzebujemy. Dlatego należy udać się do salonu optycznego, by zobaczyć najnowsze trendy okularowe, zmierzyć różne typy oprawek oraz zasięgnąć opinii sprzedawcy.

Czytaj więcej...

Kilka lat temu problemy z widzeniem na bliskie odległości dotyczył osób powyżej 40 roku życia. Światowi producenci soczewek okularowych stworzyli dla nich soczewki o konstrukcji progresywnej i biurowej. Rozwój technologii spowodował, że o wiele więcej osób spędza znaczną część dnia przy urządzeniach multimedialnych. Trud układu wzrokowego nie tylko wywołany jest skupieniem wzroku na bliskie odległości, ale także dodatkowo intensywnym światłem wydobywającym się z urządzeń takich jak smartfony, laptopy, tablety itp.

Czytaj więcej...

Celować w złoto czy srebro? W którym kolorze będzie mi ładniej? Jeśli masz z tym problem to dobrze trafiłeś. Choć odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, postaramy się o konkrety. Pierwszym czynnikiem, który pomoże dokonać wyboru jest twój typ urody.

Czytaj więcej...

Kochasz sport, a może zamierzasz prowadzić aktywny tryb życia? Nie chcesz, aby okulary przeszkadzały ci podczas skomplikowanych i wymagających ćwiczeń? Zastanawiasz się nad zakupem soczewek kontaktowych , które zagwarantują Ci 100 % komfortu i wygody podczas wykonywania hobby

Czytaj więcej...
 • oprawki, okulary dita
 • oprawki, okulary celine
 • oprawki, okulary chloe
 • oprawki, okulary tous
 • oprawki, okulary tom ford
 • oprawki, okulary guess
 • oprawki, okulary tommy hilfiger
 • oprawki, okulary carolina herrera
 • oprawki, okulary kenzo
 • oprawki, okulary christian dior
 • oprawki, okulary victoria beckham
 • oprawki, okulary jimmy choo
 • oprawki, okulary ermenegildo zegna
 • oprawki, okulary escada
 • oprawki, okulary max mara