„Po przerzuceniu wzroku z telefonu na szczegóły za oknem potrzebuję kilka sekund na wyostrzenie widzenia”. Trudności w skupianiu wzroku, zamazany lub podwójny obraz, zmęczone oczy? Twój układ wzrokowy nie jest przystosowany do tak intensywnego patrzenia na krótkie odległości.
Czytaj więcej...Dolegliwości możemy podzielić ze względu na ich przyczyny:
zawiązane ze zmniejszoną częstotliwością mrugania taką jak suchość oczu, bolące czy podrażnione oczy. Średnio każdy z nas mruga około 20 razy na minutę. Podczas czytania ilość mrugnięć zmienia spada do 15. Patrząc w monitor ilość mrugnięć zmniejsza się o całe 50% , co oznacza tylko 10 mrugnięć na minutę. Natomiast wpatrują się w tablet czy smarphone twoja częstotliwość mrugnięć waha się zaledwie od 8 do 6 razy na minutę. Łzy dostarczają do naszego oka tlen tym samym zabezpieczając nasze oczy przed wyschnięciem, a warstwę białkową przed infekcjami.
Ergonomia naszej pracy oraz jej modyfikacja może stać się kluczem nie tylko do sukcesu zawodowego czy naukowego, ale złotym środkiem dla naszego samopoczucia podczas pracy zdalnej lub zdalnej nauki. Jak o nią zadbać i co zrobić , aby poczuć się lepiej. Czynniki, które w ogromnym stopniu mają wpływ nie tylko na nasze oczy, ale na nasz cały organizm to: niska wilgotność, smog lecz w dużej mierzą to właśnie jasność ekranu WSZYSTKICH URZĄDZEŃ CYFROWYCH. Idąc tym tropem przekłada się to na wydajność naszej pracy. Zatem zalecana jest modyfikacja stanowiska pracy.
Czytaj więcej...Dopasowanie kolorów do typu urody, nie jest tak prostym zadaniem jak mogło by się nam wydawać. Może przysporzyć sporo trudności zwłaszcza lajkom. Proces analizy kolorystycznej to wszak sztuka, gdzie bezbłędnie można wskazać odpowiednią paletę barw i odcieni do Twojej karnacji. To również sztuka kompromisu, nie zawsze paleta wskazuje nam kolory, które lubimy i są widoczne w naszej szafie. Szybkie przypomnienie, jak możemy ocenić nasz typ urody bez zawiłych teorii.
Czytaj więcej...Obawiasz się, że utoniesz w morzu tysięcy oprawek?
W dzisiejszym czasie nie chodzi tylko o optykę okularową, lecz również o kształt twarzy, włosy i kolor oczu.
Dopiero właściwe okulary łączą ubiór i typ osobowości w jedno arcydzieło! Na drodze do pasującej oprawki uwzględniane są sytuacje dnia codziennego oraz warunki pracy osoby noszącej okulary.
Czytaj więcej...Antyrefleks w okularach korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych kilka lat wstecz postrzegany był jako dodatkowa opcja, dodająca efektu WOW naszym okularom! Dziś w salonach SunLoox i Loox Galeria Optyki, okulary z podstawowym antyrefleksem stały się dla nas standardowym produktem.
Czytaj więcej...Decydując się na okulary korekcyjne bardzo ważnym aspektem jest wartość indeksu soczewek korekcyjnych. Zaraz po badaniu i zdecydowaniu się na konkretne oprawki, powinien być to trzeci etap wizyty w salonie optycznym. Dla wielu osób termin ten jest niezrozumiały i nie ma w tym nic dziwnego.
Czytaj więcej...Podczas gdy dom mody Gucci pod rządami Alessandro Michelego kojarzył nam się z awangardowym eklektyzmem, za czasów rządów Toma Forda w latach 90 kolekcje Gucciego iskrzyły seksem i mocnym wyrazem. Uparty i bezwzględny Ford jest specjalistą od spraw beznadziejnych. ,,Człowiek renesansu’’ nigdy nie narzekał na brak wyzwań, ostatnio został szefem CFDA. Przejmując stanowisko podjął również decyzję o skróceniu nowojorskiego tygodnia mody. Pracuje nad swoim trzecim filmem, a dodatkowo regularnie prezentuje kolekcje ubrań i dodatków w tym okulary przeciwsłoneczne i oprawy korekcyjne. Tom wszystko czego nie dotknie zamieni w złoto, z całą pewnością możemy przypuszczać, że włada ,,dotykiem midasa’’.
Czytaj więcej...Krótkowzroczność zwana inaczej miopią (z gr. myopia, oznacza mrużyć). Ta dość poważna wada wzroku, dotyka zarówno dzieci, kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku, na całym świecie. Jak pisze Prof. dr hab. n. med. Damian Czepita w jednych swoich artykułów, przyjmuje się do końca 2020 roku na krótkowzroczność będzie chorowało 1/3 populacji światowej. Jednak, w dobie dóbr i rozwoju cywilizacyjnego powstało kilka sposobów na walkę z problemem zdrowotnym XXI wieku jakim jest miopia.
Czytaj więcej...