Dlaczego warto korzystać z soczewek kontaktowych?

Obecnie około 2,5 miliarda ludzi na całym świecie ma wadę refrakcji. To powszechny problem zdrowotny dużej części populacji żyjącej w cyfrowym świecie. Co więcej niestety częstotliwość jej występowania wciąż rośnie. Zastosowanie odpowiedniej metody korygowania wady refrakcji nie tylko poprawia standard życia i pozwala na swobodne funkcjonowanie, lecz także daje możliwość wyeliminowania rozwoju niedowidzenia. Do najpopularniejszych sposobów walki z wadą refrakcji zaliczamy: korekcję okularową oraz korekcję przy użyciu miękkich soczewek kontaktowych. Współcześnie coraz więcej pacjentów decyduje się na wybór soczewek. W kolejnych częściach artykułu przedstawię korzyści jakie płyną z ich noszenia. Pozwolę sobie również pokrótce przybliżyć historię soczewek, która mam nadzieję zaciekawi czytelników.

Czytaj więcej...

Refrakcja (definicja) – zmiana kierunku rozchodzenia się światła (światła w przypadku optyki). Równoległe promienie, które wpadają do oka załamują się po przejściu przez układ optyczny oka (rogówkę i soczewkę) i skupiają (ogniskują) się na siatkówce, a dokładniej w plamce żółtej. Powstaje wówczas obraz, który interpretujemy jako wyraźny (ostry). Jeśli oko jest obarczone wadą wzroku możemy mówić o wadzie refrakcji tzn., że układ optyczny oka (rogówka, soczewka) ma niewłaściwą moc, co powoduje, że promienie skupiają się przed lub za siatkówką. Powstaje obraz, który interpretujemy jako niewyraźny.

Czytaj więcej...

Urodzona i wychowana w Wenezueli Carolina Herrera od wczesnych lat była poddana wpływom międzynarodowej kultury i mody. Jak to elegancko ujmuje:

Moje oko było przyzwyczajone do oglądania pięknych rzeczy”.

Czytaj więcej...

Jazda samochodem jest jedną z najważniejszych czynności każdego dnia. ENROUTE to soczewki, dzięki którym dotrzesz do celu ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o kierowcach. Pozwalają ograniczyć wysiłek układu wzrokowego i zapewniają komfortowe widzenie podczas prowadzenia samochodu.

Czytaj więcej...

Porsche Design jest jedną z wiodących luksusowych marek w segmencie mody i akcesoriów. Od chwili utworzenia firmy w 1972 roku jej produkty stały się symbolami funkcjonalności, ponadczasowego, minimalistycznego designu i najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

Czytaj więcej...

W 1964 KenzoTakada(25-latek) odbył słynną podróż z Japonii do Paryża, by spełnić swoje marzenie o zostaniu międzynarodowym projektantem mody.
Marka Kenzo charakteryzuje się różnorodnością i wolnością oraz pozwala jednostkom wyrazić siebie w wyjątkowy sposób. W Polsce pierwszy pokaz tej marki odbył się w 2009 r.

Czytaj więcej...

Ponieważ okulary przeciwsłoneczne są koniecznością przez cały rok, postanowiliśmy przekazać Wam kilka wskazówek jak o nie dbać. Nie ma nic gorszego niż przypadkowe uszkodzenie ulubionej pary okularów przeciwsłonecznych, prawda?

Czytaj więcej...

Na jakie modele postawić w tym sezonie? Jakie trendy królują w oprawkach i jakie nowości czekają na Was w naszych salonach, obok których nie możecie przejść obojętnie? Przedstawiamy Wam najnowszy wpis – pełen inspiracji. Sprawdźcie koniecznie, co przygotowaliśmy i postawcie na najgorętsze trendy!

Czytaj więcej...

Marka Bulget powstała w XXI wieku w Brazylii. Od początku istnienia czerpie inspirację z luksusowego, modnego, kosmopolitycznego City San Paolo w Brazylii. Zainspirowany stylem i elegancją brazylijskiego społeczeństwa, BULGET oferuje atrakcyjną ofertę opraw okularowych oraz  okularów przeciwsłonecznych dla stylowych mężczyzn i kobiet.

Czytaj więcej...