Celować w złoto czy srebro? W którym kolorze będzie mi ładniej? Jeśli masz z tym problem to dobrze trafiłeś. Choć odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, postaramy się o konkrety. Pierwszym czynnikiem, który pomoże dokonać wyboru jest twój typ urody.

Czytaj więcej...

Kochasz sport, a może zamierzasz prowadzić aktywny tryb życia? Nie chcesz, aby okulary przeszkadzały ci podczas skomplikowanych i wymagających ćwiczeń? Zastanawiasz się nad zakupem soczewek kontaktowych , które zagwarantują Ci 100 % komfortu i wygody podczas wykonywania hobby

Czytaj więcej...

Czy wiesz, że wyróżniamy ponad 80 wariantów koloru oczu. Wynika to z faktu, że w tęczówce oka pojawiają się plamki i otoczki, które wzbogacają koloryt oka i sprawiają, że jest on nie do podrobienia. W ogólnej klasyfikacji wyróżniamy nie tylko koloryt tęczówki, ale również odcień od jasnego do ciemnego.

Czytaj więcej...

Wybór pierwszych okularów dla dziecka to nie lada wyzwanie. Przed wami kilka wskazówek, które powinien znać każdy rodzic okularnika.

Czytaj więcej...

Dobra widoczność pomaga osiągać dobre wyniki - w domu, w pracy lub za kierownicą. Dlatego ważne jest, aby zrobić kilka prostych kroków, aby upewnić się, że Twój wzrok jest najlepszy. Regularne badanie wzroku jest najlepszym sposobem ochrony wzroku i łatwym środkiem ostrożności. Oto kilka wskazówek, które pomogą utrzymać zdrowie oczu w miarę starzenia się.

Czytaj więcej...

Kiedy warto wybrać się na kontrolę wzroku i czy jest ona konieczna skoro „nic się nie dzieje”?  Żyjemy w czasach, w których nasze oczy wystawiamy na ciągłe zagrożenia, głównie przez spopularyzowanie ekranów LED oglądanych w bliży. Takie wyświetlacze emitują światło niebieskie, szkodliwe dla struktur ludzkiego oka, a mamy z nimi kontakt codziennie i to bardzo blisko naszej twarzy, np. w telefonach, tabletach czy laptopach. Jeśli tylko zaobserwujemy problemy z widzeniem, niezwłocznie powinniśmy zgłosić się do specjalisty. Często mała wada skorygowana w odpowiednim czasie nie przysporzy dużych problemów, natomiast zaniedbana może eskalować w przyszłości do dużo poważniejszego kłopotu.

Czytaj więcej...

Fendi to włoski dom mody, który został założony w 1918 roku. Jego twórcami jest nieżyjące już małżeństwo Adele i Edoardo Fendi. W roku 1965 zapieczętowano połączenie Fendich z niemieckim projektantem Karlem Lagerfeldem, który zaprojektował logo FF. W 1966 roku FENDI zaprezentował swoją pierwszą kolekcję futer, zaprojektowaną przez Lagerfelda. Kolekcja osiągnęła natychmiastowy sukces wśród zagranicznych kupców. Dzięki Marvinowi Traubowi, który przedstawił towary w Stanach Zjednoczonych, FENDI ma obecnie ogromny butik na Maddison Avenue w Nowym Jorku. Otwierając sklepy we wszystkich częściach świata, takich jak Dubaj i inne kraje stała się symbolem  luksusu, chętnie sięgają po nią gwiazdy Hollywood, a także biznesmeni i dyplomaci.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto korzystać z soczewek kontaktowych?

Obecnie około 2,5 miliarda ludzi na całym świecie ma wadę refrakcji. To powszechny problem zdrowotny dużej części populacji żyjącej w cyfrowym świecie. Co więcej niestety częstotliwość jej występowania wciąż rośnie. Zastosowanie odpowiedniej metody korygowania wady refrakcji nie tylko poprawia standard życia i pozwala na swobodne funkcjonowanie, lecz także daje możliwość wyeliminowania rozwoju niedowidzenia. Do najpopularniejszych sposobów walki z wadą refrakcji zaliczamy: korekcję okularową oraz korekcję przy użyciu miękkich soczewek kontaktowych. Współcześnie coraz więcej pacjentów decyduje się na wybór soczewek. W kolejnych częściach artykułu przedstawię korzyści jakie płyną z ich noszenia. Pozwolę sobie również pokrótce przybliżyć historię soczewek, która mam nadzieję zaciekawi czytelników.

Czytaj więcej...

Refrakcja (definicja) – zmiana kierunku rozchodzenia się światła (światła w przypadku optyki). Równoległe promienie, które wpadają do oka załamują się po przejściu przez układ optyczny oka (rogówkę i soczewkę) i skupiają (ogniskują) się na siatkówce, a dokładniej w plamce żółtej. Powstaje wówczas obraz, który interpretujemy jako wyraźny (ostry). Jeśli oko jest obarczone wadą wzroku możemy mówić o wadzie refrakcji tzn., że układ optyczny oka (rogówka, soczewka) ma niewłaściwą moc, co powoduje, że promienie skupiają się przed lub za siatkówką. Powstaje obraz, który interpretujemy jako niewyraźny.

Czytaj więcej...