„Po przerzuceniu wzroku z telefonu na szczegóły za oknem potrzebuję kilka sekund na wyostrzenie widzenia”. Trudności w skupianiu wzroku, zamazany lub podwójny obraz, zmęczone oczy? Twój układ wzrokowy nie jest przystosowany do tak intensywnego patrzenia na krótkie odległości.

Czytaj więcej...

Dolegliwości możemy podzielić ze względu na ich przyczyny:
zawiązane ze zmniejszoną częstotliwością mrugania taką jak suchość oczu, bolące czy podrażnione oczy. Średnio każdy z nas mruga około 20 razy na minutę. Podczas czytania ilość mrugnięć zmienia spada do 15. Patrząc w monitor ilość mrugnięć zmniejsza się o całe 50% , co oznacza tylko 10 mrugnięć na minutę. Natomiast wpatrują się w tablet czy smarphone twoja częstotliwość mrugnięć waha się zaledwie od 8 do 6 razy na minutę. Łzy dostarczają do naszego oka tlen tym samym zabezpieczając nasze oczy przed wyschnięciem, a warstwę białkową przed infekcjami.

Czytaj więcej...

Ergonomia naszej pracy oraz jej modyfikacja może stać się kluczem nie tylko do sukcesu zawodowego czy naukowego, ale złotym środkiem dla naszego samopoczucia podczas pracy zdalnej lub zdalnej nauki. Jak o nią zadbać i co zrobić , aby poczuć się lepiej. Czynniki, które w ogromnym stopniu mają wpływ nie tylko na nasze oczy, ale na nasz cały organizm to: niska wilgotność, smog lecz w dużej mierzą to właśnie jasność ekranu WSZYSTKICH URZĄDZEŃ CYFROWYCH. Idąc tym tropem przekłada się to na wydajność naszej pracy. Zatem zalecana jest modyfikacja stanowiska pracy.

Czytaj więcej...

Antyrefleks w okularach korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych kilka lat wstecz postrzegany był jako dodatkowa opcja, dodająca efektu WOW naszym okularom! Dziś w salonach SunLoox i Loox Galeria Optyki, okulary z podstawowym antyrefleksem stały się dla nas standardowym produktem.

Czytaj więcej...

Decydując się na okulary korekcyjne bardzo ważnym aspektem jest wartość indeksu soczewek korekcyjnych. Zaraz po badaniu i zdecydowaniu się na konkretne oprawki, powinien być to trzeci etap wizyty w salonie optycznym. Dla wielu osób termin ten jest niezrozumiały i nie ma w tym nic dziwnego. 

Czytaj więcej...

Krótkowzroczność zwana inaczej miopią (z gr. myopia, oznacza mrużyć). Ta dość poważna wada wzroku, dotyka zarówno dzieci, kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku, na całym świecie. Jak pisze Prof. dr hab. n. med. Damian Czepita w jednych swoich artykułów, przyjmuje się do końca 2020 roku na krótkowzroczność  będzie chorowało 1/3 populacji światowej. Jednak, w dobie dóbr i rozwoju cywilizacyjnego powstało kilka sposobów na walkę z problemem zdrowotnym XXI wieku jakim jest miopia. 

Czytaj więcej...

Nasze okulary to przedmiot, który często trzymamy w dłoniach, poprawiamy rękoma, odkładamy w różne miejsca. Dlatego podobnie jak nasz smartfon jest przestrzenią, która dostarcza i gromadzi drobnoustroje w tym także niebezpieczny w ostatnim czasie SARS-COV-2

Czytaj więcej...

Kilka lat temu problemy z widzeniem na bliskie odległości dotyczył osób powyżej 40 roku życia. Światowi producenci soczewek okularowych stworzyli dla nich soczewki o konstrukcji progresywnej i biurowej. Rozwój technologii spowodował, że o wiele więcej osób spędza znaczną część dnia przy urządzeniach multimedialnych. Trud układu wzrokowego nie tylko wywołany jest skupieniem wzroku na bliskie odległości, ale także dodatkowo intensywnym światłem wydobywającym się z urządzeń takich jak smartfony, laptopy, tablety itp.

Czytaj więcej...

Kochasz sport, a może zamierzasz prowadzić aktywny tryb życia? Nie chcesz, aby okulary przeszkadzały ci podczas skomplikowanych i wymagających ćwiczeń? Zastanawiasz się nad zakupem soczewek kontaktowych , które zagwarantują Ci 100 % komfortu i wygody podczas wykonywania hobby

Czytaj więcej...
 • oprawki, okulary celine
 • oprawki, okulary chloe
 • oprawki, okulary tom ford
 • oprawki, okulary guess
 • oprawki, okulary tommy hilfiger
 • oprawki, okulary carolina herrera
 • oprawki, okulary kenzo
 • oprawki, okulary christian dior
 • oprawki, okulary jimmy choo
 • oprawki, okulary ermenegildo zegna
 • oprawki, okulary max mara