Wybór pierwszych okularów dla dziecka to nie lada wyzwanie. Przed wami kilka wskazówek, które powinien znać każdy rodzic okularnika.

Czytaj więcej...

Dobra widoczność pomaga osiągać dobre wyniki - w domu, w pracy lub za kierownicą. Dlatego ważne jest, aby zrobić kilka prostych kroków, aby upewnić się, że Twój wzrok jest najlepszy. Regularne badanie wzroku jest najlepszym sposobem ochrony wzroku i łatwym środkiem ostrożności. Oto kilka wskazówek, które pomogą utrzymać zdrowie oczu w miarę starzenia się.

Czytaj więcej...

Kiedy warto wybrać się na kontrolę wzroku i czy jest ona konieczna skoro „nic się nie dzieje”?  Żyjemy w czasach, w których nasze oczy wystawiamy na ciągłe zagrożenia, głównie przez spopularyzowanie ekranów LED oglądanych w bliży. Takie wyświetlacze emitują światło niebieskie, szkodliwe dla struktur ludzkiego oka, a mamy z nimi kontakt codziennie i to bardzo blisko naszej twarzy, np. w telefonach, tabletach czy laptopach. Jeśli tylko zaobserwujemy problemy z widzeniem, niezwłocznie powinniśmy zgłosić się do specjalisty. Często mała wada skorygowana w odpowiednim czasie nie przysporzy dużych problemów, natomiast zaniedbana może eskalować w przyszłości do dużo poważniejszego kłopotu.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto korzystać z soczewek kontaktowych?

Obecnie około 2,5 miliarda ludzi na całym świecie ma wadę refrakcji. To powszechny problem zdrowotny dużej części populacji żyjącej w cyfrowym świecie. Co więcej niestety częstotliwość jej występowania wciąż rośnie. Zastosowanie odpowiedniej metody korygowania wady refrakcji nie tylko poprawia standard życia i pozwala na swobodne funkcjonowanie, lecz także daje możliwość wyeliminowania rozwoju niedowidzenia. Do najpopularniejszych sposobów walki z wadą refrakcji zaliczamy: korekcję okularową oraz korekcję przy użyciu miękkich soczewek kontaktowych. Współcześnie coraz więcej pacjentów decyduje się na wybór soczewek. W kolejnych częściach artykułu przedstawię korzyści jakie płyną z ich noszenia. Pozwolę sobie również pokrótce przybliżyć historię soczewek, która mam nadzieję zaciekawi czytelników.

Czytaj więcej...

Refrakcja (definicja) – zmiana kierunku rozchodzenia się światła (światła w przypadku optyki). Równoległe promienie, które wpadają do oka załamują się po przejściu przez układ optyczny oka (rogówkę i soczewkę) i skupiają (ogniskują) się na siatkówce, a dokładniej w plamce żółtej. Powstaje wówczas obraz, który interpretujemy jako wyraźny (ostry). Jeśli oko jest obarczone wadą wzroku możemy mówić o wadzie refrakcji tzn., że układ optyczny oka (rogówka, soczewka) ma niewłaściwą moc, co powoduje, że promienie skupiają się przed lub za siatkówką. Powstaje obraz, który interpretujemy jako niewyraźny.

Czytaj więcej...

Jazda samochodem jest jedną z najważniejszych czynności każdego dnia. ENROUTE to soczewki, dzięki którym dotrzesz do celu ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o kierowcach. Pozwalają ograniczyć wysiłek układu wzrokowego i zapewniają komfortowe widzenie podczas prowadzenia samochodu.

Czytaj więcej...

Ponieważ okulary przeciwsłoneczne są koniecznością przez cały rok, postanowiliśmy przekazać Wam kilka wskazówek jak o nie dbać. Nie ma nic gorszego niż przypadkowe uszkodzenie ulubionej pary okularów przeciwsłonecznych, prawda?

Czytaj więcej...

Okulary przeciwsłoneczne kupujemy po to, aby zapewnić sobie komfort widzenia w słoneczne dni. Kupując okulary przeciwsłoneczne zastanawiasz się na ich kształtem, kolorem opraw i soczewek. Ale czy pamiętasz o ich najważniejszej funkcji?

Czytaj więcej...

Soczewka progresywna to najbardziej zaawansowana technologia optyczna dla Twoich oczu. Posiada kilka obszarów korekcyjnych , dzięki czemu umożliwia komfortowe widzenie na każdą odległość.

Czytaj więcej...