Okulary przeciwsłoneczne kupujemy po to, aby zapewnić sobie komfort widzenia w słoneczne dni. Kupując okulary przeciwsłoneczne zastanawiasz się na ich kształtem, kolorem opraw i soczewek. Ale czy pamiętasz o ich najważniejszej funkcji?

Czytaj więcej...

Soczewka progresywna to najbardziej zaawansowana technologia optyczna dla Twoich oczu. Posiada kilka obszarów korekcyjnych , dzięki czemu umożliwia komfortowe widzenie na każdą odległość.

Czytaj więcej...

Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania w sprawie płynów do soczewek kontaktowych. Warto pamiętać, że soczewki przechowywane w odpowiednim płynie zapewniają komfort widzenia oraz nie powodują stanów zapalnych oczu.

Czytaj więcej...

Godziny spędzone w pracy przed monitorem komputera wpływają niekorzystnie na Twój wzrok. Niezbędne jest  nabycie Jeśli w czasie pracy musisz korzystać z komputera, możesz zwrócić się do pracodawcy z prośbą o dofinansowanie na okulary. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczącej owej procedury. 

Czytaj więcej...

Dla osób, które posiadają astygmatyzm są przeznaczone specjalne soczewki tzw. toryczne. Soczewka toryczna różni się kształtem od soczewki sferycznej co pozwala na skorygowanie trudności z widzeniem szczegółów lub zamazywaniem obrazu.

Czytaj więcej...

 

Jeśli jesteś alergikiem, masz uczulenie na nikiel lubTwoja skóra jest bardzo wrażliwa pomyśl o oprawach wykonanych z tytanu.

Czytaj więcej...

Każdy z nas kocha słoneczną pogodę, kojarzy nam się z ciepłem, zapachem i beztroską. Intensywne słońce jest dla okularników, jednak uciążliwe.

Dlatego też specjalnie dla was  znaleźliśmy kilka sposobów na ochronę Twoich oczu przed słońcem.

Czytaj więcej...

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją tworzą barierę dla światła, które wpada do oka. Konsekwencją tego ograniczenia jest wyostrzony obraz. Efekt jest taki, jakbyśmy wyłączyli światło słoneczne. Szczególnie płaskie powierzchnie będą wydawać się wtedy ostre, bez poświaty promieni świetlnych.

Czytaj więcej...

Okulary możemy traktować jako biżuterię, narzędzie pracy czy lekarstwo. Spełniana przez nie każda z ww. funkcji skłania nas do ich specjalnego traktowania. Poniżej zamieszczamy kilka porad na temat tego, jakich zasad powinniśmy przestrzegać, aby nasza biżuteria, narzędzie pracy czy lekarstwo służyły jak najdłużej.

Czytaj więcej...