OKULARY DO KOMPUTERA

#czasnasunloox

W JAKI SPOSÓB ŁAGODZISZ ZMĘCZENIE OCZU

______________________________________________________________________________

Czy wiesz że ...?
_____________

Dolegliwości możemy podzielić ze względu na ich przyczyny:
zawiązane ze zmniejszoną częstotliwością mrugania taką jak suchość oczu, bolące czy podrażnione oczy. Średnio każdy z nas mruga około 20 razy na minutę. Podczas czytania ilość mrugnięć zmienia spada do 15. Patrząc w monitor ilość mrugnięć zmniejsza się o całe 50% , co oznacza tylko 10 mrugnięć na minutę. Natomiast wpatrują się w tablet czy smarphone twoja częstotliwość mrugnięć waha się zaledwie od 8 do 6 razy na minutę. Łzy dostarczają do naszego oka tlen tym samym zabezpieczając nasze oczy przed wyschnięciem, a warstwę białkową przed infekcjami. Przy intensywnej pracy i nauce zdalnej, narażamy nasze oczy właśnie na syndrom suchego oka oraz infekcje oczu. Jednym z rozwiązań, które nas powinno wspomóc to regularne przerwy, Jednak, pamiętaj użytkowniku urządzeń cyfrowych, przerwy to nie wszystko jeśli dochodzi do tego klimatyzowanie pomieszczenie takie rozwiązanie może być nie wystarczające. Dlatego, warto zdecydować się na krople do oczu Comfort Drops.

POZNAJ KROPLE DO OCZU KOMFORT DROPS
_____________

Poza okularami korekcyjnymi warto sięgnąć również po krople do oczu Comfort Drops, które również wspomogą Twoje oczy w codziennej pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach i zapewnią całkowitą ochronę.
Krople do oczu Comfort Drops zostały zaprojektowane tak, aby poprawić komfort podczas:

- pracy przy komputerze,
- czytania,
- oglądania telewizji,
- korzystania z urządzeń cyfrowych,
- nocny jazdy samochodem.

Cech kropli do oczu Comfort Drops:

Łagodzą i nawilżają: Centralne ogrzewanie, klimatyzacja, długa jazda samochodem mogą stać się przyczyną suchości oczu i dyskomfortu. Receptura kropli do oczu Comfort Drops , została zaprojektowana w taki sposób, aby nawilżyć i ukoić Twoje zmęczone oczy. Odświeżają i czyszczą: Kurz, pył, makijaż wokół oczu i inne czynniki zewnętrzne mogą prowadzi do podrażnienia oczu. Krople Comfort Drops pomogą oczyścić i przywrócić do równowagi Twoje oczy. Naturalnie delikatne: Bufor fosforowy zapewnia neutralne ph kropli, takie jak naturalne ph łez. Specjalna formuła naturalnego ph łez powoduje, że sa one delikatne dla Twoich oczu i nadają się do stosowania na co dzień. Krople Comfort Drops są konserwowane za pomocą 0,0001% poliheksaniu, co oznacza, że można jest stosować przez 3 miesiące po otwarciu. O dostępność kropli do oczu pytaj naszych sprzedawców w salonach Loox Galeria Optyki i SunLoox oraz można je zamówić już teraz przez sklep internetowy sunloox.com.

APLIKACJA KROPLI DO OCZU
_____________

Krople do oczu należy aplikować, kilka razy podczas pracy. Należy pamiętać, że do worka spojówkowego mieszczą się od 1 do 2 kropli. Worek spojówkowy to miejsce między gałką oczną, a spojówką, aplikowanie większej ilości spowoduje wypłyniecie kropli bez pożytku dla naszej gałki oka. Aplikując krople do oczu upewnij się o ich dacie ważności oraz sprawdź skład kropli do oczu (bez konserwantów), który znajduje się w ulotce załączonej do produktu. Kupuj krople do oczu tylko w sprawdzonych i rekomendowanych salonach optycznych.

HIGIENA OCZU
_____________

W dzisiejszych czasach higiena i bezpieczeństwo to najważniejsze hasła, które zostaną z nami na dłuższy czas. Powiedzmy może o higienie naszych oczu podczas codziennych czynności.
Po pierwsze warto pamiętać o higienie brzegów powiek rano i wieczorem ze względu na zmniejszenie dolegliwości suchego oka, ryzyka rozwoju pasożytów, stanów zapalnych i podrażnień, myciu rąk przed każdym kontaktem z oczami i okolicami oczu, myciu okularów. jednym z pierwszym objawem wady wzroku jest wyłącznie pieczenie oczu. Na takie niespecyficzne objawy warto zwracać uwagę również u dzieci, którym trudniej jest ocenić swój wzrok.
Jesteśmy użytkownikami soczewek kontaktowych, siedzimy ponad 8 godzin przed komputerem. Kolejne godziny spędzamy na przeglądaniu stron internetowych lub czytaniu gazet, książek. Czy to jest bezpieczne dla naszych oczu?

Użytkownicy soczewek kontaktowych powinni pamiętać o:

- dezynfekcji rąk przed zakładaniem i zdejmowaniem soczewek kontaktowych,
- nie zasypianiu w soczewkach,
- unikaniu kontaktu soczewek z wodą,
- w aktualnej sytuacji przerzuceniu się na soczewki jednodniowe,
- w przypadku soczewek dwutygodniowych/ miesięcznych prawidłowej higienie soczewek i pojemnika (codziennym czyszczeniu, regularnej wymianie płynu w pojemniczku oraz pojemnika),
- pamiętaniu o dacie przydatności płynu i używaniu dedykowanego płynu przez specjalistę,
- regularnej wymianie soczewek (nie wydłużaniu czasu noszenia, niż ten dedykowany przez producenta),
- kontroli u specjalisty (minimum co pół roku),
- kupowaniu soczewek przepisanych przez specjalistę,
- nie używaniu soczewek uszkodzonych. Niestosowanie tych zasad może prowadzić do m.in. stanów zapalnych, a w najgorszym przypadku utraty wzroku.

Ważna jest również higiena wzrokowa:

- pamiętanie o prawidłowej odległości trzymanego tekstu,
- praca przy prawidłowym oświetleniu (najlepiej naturalnym),
- używanie okularów z powłoką bc w trakcie pracy przy urządzeniach elektronicznych,
- robienie przerw podczas pracy wzrokowej na bliskich odległościach (co 20 minut patrząc przez 20 sekund na dalekie punkty), -podczas suchości oczu (nie tylko przy użytkowaniu soczewek kontaktowych) stosowanie kropli do oczu z dobrym składem,
- używanie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV,
- używanie okularów ochronnych podczas prac mogących spowodować uszkodzenie oczu, a nawet podczas uprawiania sportów,
- unikanie pocierania oczu, które może prowadzić do powstania stożka rogówki,
- regularne badanie.

Kolejną grupą dolegliwości, będą bóle głowy , ramion i pleców. Oprócz nieergonomicznego stanowiska pracy przyczyn można doszukiwać się również w braku nieodpowiedniej korekcji wady wzroku jak i nadmiernej akomodacji ( bóle głowy). Jeśli występują wspomniane objawy powinniśmy zapisać się na badanie wzrok dobór odpowiedniej korekcji okularowej. Zdarza się specyficzne ułożenie głowy - nie na wprost monitora czy smartphona, jest to wymuszone przez różnicę w jakości widzenia oka prawego i lewego. Nawet jeśli różnice są niewielkie ustawienie głowy nie na wprost i patrzenie w większym stopniu jednym z oczu , będzie do mózgu lepsze. Obrazy które będą docierały do ośrodków wzrokowych, będą wyższej jakości niż te, które dotarłyby przy patrzeniu obojgiem oczu przy ustawieniu głowy na wprost.

Rozwiązania optyczne jakie możemy polecić klientom borykającym się z cyfrowym zmęczeniem wzroku to:

- po pierwsze prawidłowa korekcja (nawet krótkowidzowi powinni używać swoich okularów do pracy przy komputerze), a dla prezbiopów odpowiednio dobrana addycja;
- niezastąpiona powłoka ograniczająca natężenie światła niebieskiego – Blue Control;
- warto rozważyć również soczewki relaksacyjne, które pozwalają na odciążenie akomodacji w trudnych warunkach wielogodzinnej pracy, może prowadzić do powstania stożka rogówki,
- regularne badanie.

Czytaj więcej ... ?
_____________

ZACHOWAJ ZDROWE OCZY NA DŁUŻSZY CZAS - WITAMINY DLA OCZU
_____________

Oprócz doboru odpowiednich okularów do komputera, regularnemu badaniu oraz zadbania o ergonomie pracy, warto również zahaczyć o tematykę witamin . Możemy wspomóc się suplementami w postaci tabletek, jednak warto ŻYĆ ZDROWO ! oraz JEŚĆ ZDROWO!

MIKROSKŁADNIKI I SUPLEMENTACJE ODŻYWCZE
_____________

Suplementacja mikroelementów i nutraceutyków może okazać się przydatna u osób podatnych na rozwój suchego oka, głównej dolegliwości cyfrowego zmęczenia oczu. Można to osiągnąć, zalecając zmiany w diecie lub przepisując nutraceutyki. Dietetyczne nutraceutyki to skoncentrowane lub oczyszczone mikroskładniki odżywcze, takie jak przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe omega-3 i multiwitaminy ekstrahowane z produktów spożywczych do postaci suplementów diety. Suplementacja kompleksem przeciwutleniaczy (w tym beta-karoten, kwas askorbinowy, witamina B, E, cynk i miedź), udowodniła wykazała poprawę stabilności filmu łzowego. Jednak, aby całkowicie udowodnić wpływ witamin na nasz wzrok należy przeprowadzić więcej badań dotyczących dawkowaniu i wskazaniom suplementacji nutraceutyków. Witamin dla oczu nie należy traktować jako recepty na nasz wzrok, ale jako dodatkowe wsparcie, które spowoduje że nasze oczy nie będą się starzeć w zastraszającym tempie. Jedną receptą jaką możemy otrzymać od specjalisty jest przepisanie odpowiednich szkieł do komputera. Dlatego ten akapit potraktujmy jako dobrą radę. :) O to kilka niezbędnych witamin, które wspomogą nasz wzrok w codziennej pracy.

Witamina A jako sojusznik naszych oczu. Witaminę A, możemy odnaleźć na przykład w Marchwi. Oprócz witaminy A , zawiera sporą ilość beta karotenu, które mogą stanowić doskonałe źródło w profilaktyce leczenia zaćmy lub zwyrodnienia plamki żółtej. Kolejna witamina obok, której nie przejdziemy obojętnie to witamina młodości WITAMINA E. Jest idealnym przeciwutleniaczem dla naszych oczu oraz zapobiega rozwojowi zaćmy i zwyrodnieniu plamki żółtej. Znajdziesz ją w orzechach , nasionach słonecznika, orzechach ziemnych i piniowych, suszonych morelach lub migdałach. Dodatkową witaminą wspomagająca wzrok to WITAMINA C, która posiada takie same wartości dla naszego organizmu co WITAMINA E. Jednak witaminę C możemy odnaleźć prawie w każdym warzywie czy owocu w mniejszej lub większej ilości. Najwięcej witaminy C znajdziemy w truskawkach, kiwi, brokułach, kapuście oraz papryce. WITAMINY Z GRUPY B przeciwdziałają wysychaniu powierzchni oka, świądowi, pieczeniu oraz ogólnej nadwrażliwości oka na bodźce świetlne. Witaminy te odnajdziemy w roślinach strączkowych, w zbożu, mięsie, mleku i przetworach mlecznych, drożdżach, kapuście, rzepie, marchwi i innych warzywach.WITAMINA D jej niedobór może powodować , wysuszeniu powierzchni oka, krótkowzroczności, różnorodnymi zwyrodnieniami plamki. Bierze czynny udział w regulacji ciśnienia oka. Znajdziemy ją w tranie, tuńczyku, łososiu i innych rybach. W rybach znajdziemy także, kawasy omega-3 a także owocach morza, siemieniu lnianym, oleju lnianym, rzepakowym i sojowym, orzechach oraz zielonych warzywach. Natomiast kwasy omega-6 zawarte są w olejach: sojowym, słonecznikowym, lnianym, rzepakowym, arachidowym, sezamowym oraz awokado i orzechach ziemnych. Pamiętajmy również o nawadnianiu się oraz o innych istotnych składnikach takich jak kwas foliowy i luteina zawarta w jarmużu, kapuście włoskiej , szpinaku, pietruszce, brokułach, szczypiorku. Ponadto występuje obficie w: dyni, cukinii, papryce, jeżynach, porzeczkach, jagodach, malinach.