Podczas gdy dom mody Gucci pod rządami Alessandro Michelego kojarzył nam się z awangardowym eklektyzmem, za czasów rządów Toma Forda w latach 90 kolekcje Gucciego iskrzyły seksem i mocnym wyrazem. Uparty i bezwzględny Ford jest specjalistą od spraw beznadziejnych. ,,Człowiek renesansu’’ nigdy  nie narzekał na brak wyzwań, ostatnio został szefem CFDA. Przejmując stanowisko podjął również decyzję o skróceniu nowojorskiego tygodnia mody. Pracuje nad swoim trzecim filmem, a dodatkowo regularnie prezentuje kolekcje ubrań i dodatków w tym okulary przeciwsłoneczne i oprawy korekcyjne. Tom wszystko czego nie dotknie zamieni w złoto, z całą pewnością  możemy przypuszczać, że włada ,,dotykiem midasa’’. 

Czytaj więcej...

,,New Look'' według domu mody Christian Dior.

Geniusz i symbol powojennej Francji. Przez 10 lat to on wyznaczał światowe trendy, a cały Paryż plotkował na temat życia prywatnego Christiana Diora. Urodził się 21 stycznia 1905 roku, miał zostać dyplomatą, jednak los chciał inaczej. Swoją karierę zaczął u projektanta Roberta Pigueta, który nie tylko nauczył go miłości do sztuki i mody, ale także prostoty i elegancji. 

Czytaj więcej...

Fendi to włoski dom mody, który został założony w 1918 roku. Jego twórcami jest nieżyjące już małżeństwo Adele i Edoardo Fendi. W roku 1965 zapieczętowano połączenie Fendich z niemieckim projektantem Karlem Lagerfeldem, który zaprojektował logo FF. W 1966 roku FENDI zaprezentował swoją pierwszą kolekcję futer, zaprojektowaną przez Lagerfelda. Kolekcja osiągnęła natychmiastowy sukces wśród zagranicznych kupców. Dzięki Marvinowi Traubowi, który przedstawił towary w Stanach Zjednoczonych, FENDI ma obecnie ogromny butik na Maddison Avenue w Nowym Jorku. Otwierając sklepy we wszystkich częściach świata, takich jak Dubaj i inne kraje stała się symbolem  luksusu, chętnie sięgają po nią gwiazdy Hollywood, a także biznesmeni i dyplomaci.

Czytaj więcej...

Urodzona i wychowana w Wenezueli Carolina Herrera od wczesnych lat była poddana wpływom międzynarodowej kultury i mody. Jak to elegancko ujmuje:

Moje oko było przyzwyczajone do oglądania pięknych rzeczy”.

Czytaj więcej...

Porsche Design jest jedną z wiodących luksusowych marek w segmencie mody i akcesoriów. Od chwili utworzenia firmy w 1972 roku jej produkty stały się symbolami funkcjonalności, ponadczasowego, minimalistycznego designu i najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

Czytaj więcej...

W 1964 KenzoTakada(25-latek) odbył słynną podróż z Japonii do Paryża, by spełnić swoje marzenie o zostaniu międzynarodowym projektantem mody.
Marka Kenzo charakteryzuje się różnorodnością i wolnością oraz pozwala jednostkom wyrazić siebie w wyjątkowy sposób. W Polsce pierwszy pokaz tej marki odbył się w 2009 r.

Czytaj więcej...

Marka Bulget powstała w XXI wieku w Brazylii. Od początku istnienia czerpie inspirację z luksusowego, modnego, kosmopolitycznego City San Paolo w Brazylii. Zainspirowany stylem i elegancją brazylijskiego społeczeństwa, BULGET oferuje atrakcyjną ofertę opraw okularowych oraz  okularów przeciwsłonecznych dla stylowych mężczyzn i kobiet.

Czytaj więcej...

Ana Hickmann to ekskluzywna marka optyczna, której założycielką jest światowej sławy, modelka brazylijskiego pochodzenia – Ana Hickmann. Od 2002 roku z powodzeniem zajmuje się ona projektowaniem własnej linii odzieży, biżuterii i okularów.

Czytaj więcej...

Celine prosto z Paryża.

Dom mody założony przez Vipiana Céline. Dodatki marki Celine od kilku sezonów są jednym z  najbardziej rozchwytywanych akcesoriów. Okulary marki Celine są noszone przez blogerki, fashionistki  z całego świata. Czyste i geometryczne formy okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Futurystyczne formy opraw z acetatu to charakter marki Céline.

Czytaj więcej...
 • oprawki, okulary celine
 • oprawki, okulary chloe
 • oprawki, okulary tom ford
 • oprawki, okulary guess
 • oprawki, okulary tommy hilfiger
 • oprawki, okulary carolina herrera
 • oprawki, okulary kenzo
 • oprawki, okulary christian dior
 • oprawki, okulary jimmy choo
 • oprawki, okulary ermenegildo zegna
 • oprawki, okulary max mara