OKULARY DO KOMPUTERA

#czasnasunloox

ZADBAJ O ERGONOMIESWOJĄ I SWOJEGO DZIECKA

PODCZAS PRACY I NAUKI ZDALNEJ

______________________________________________________________________________

Ergonomia naszej pracy oraz jej modyfikacja może stać się kluczem nie tylko do sukcesu zawodowego czy naukowego, ale złotym środkiem dla naszego samopoczucia podczas pracy zdalnej lub zdalnej nauki. Jak o nią zadbać i co zrobić , aby poczuć się lepiej. Czynniki, które w ogromnym stopniu mają wpływ nie tylko na nasze oczy, ale na nasz cały organizm to: niska wilgotność, smog lecz w dużej mierzą to właśnie jasność ekranu WSZYSTKICH URZĄDZEŃ CYFROWYCH. Idąc tym tropem przekłada się to na wydajność naszej pracy. Zatem zalecana jest modyfikacja stanowiska pracy. Pierwszy z nich to odpowiednie ustawienie monitora, zalecane jest ustawienie ekranów z oczami skierowanymi w dół pod katem 15 - 20 stopni oraz ok 50 cm od siebie podczas pracy. Ze względu na ochronę wzroku monitor powinien mieć ponadto możliwość łatwej i szybkiej regulacji kontrastu oraz jaskrawości ekranu.
Jak jeszcze możemy pomóc sobie i swojemu dziecku podczas nauki zdalnej oraz pracy zdalnej, aby nie być narażonym na cyfrowe zmęczenie oczu.

WPROWADŹ ZASADĘ 20-20-20
_____________

Całkowite zrezygnowanie z urządzeń cyfrowych we współczesnym świecie jest absolutne niemożliwe. Dlatego zadbajmy o prze rwy podczas nauki oraz pracy przed komputerem czy tabletem. Należy wprowadzić przerwy z budzikiem w ręku co 20 minut należy przenieść wzrok na oddalone przedmioty o właśnie 20 stóp amerykańskich, czyli jakieś 6 metrów. Wybierz jeden oddalony obiekt np. na obraz i wpatruj się w niego tak długo, aż nie policzysz do 20. Wpatrując się w oddalony obiekt staraj się złapać ostre widzenie. W czasie tych przerw, najlepiej wstać z biurka, przysłowiowo rozprostować kości. Nie bądź jak 86 % naszego społeczeństwa. WAŻNE PODCZAS TYCH PRZERW, NIE WPATRUJ SIĘ W SMARTPHONA !.

OŚWIETLENIE
_____________

Komfort naszej pracy i nauki możemy również zwiększyć za pomocą prawidłowego oświetlenia. Oprócz wygodnego fotela istotnym elementem jest światło, najlepiej żeby było jak najbardziej naturalne. Zacznijmy od oświetlenia naszego pomieszczenia do pracy lub nauki zdalnej. Jasność ekranu powinna być dostosowana do oświetlenia jakie znajduje się w pomieszczeniu. Twój ekran komputera , tableta czy innych urządzeń elektronicznych nie powinien być najmniejszym punktem w Twoim pomieszczeniu. Ze względu na ochronę wzroku monitor powinien mieć ponadto możliwość łatwej i szybkiej regulacji kontrastu oraz jaskrawości ekranu. Warto zadbać o to, by monitor był matowy, dzięki czemu minimalizujemy efekt zmęczonych oczu. Natężenie światła powinno oscylować przy ok. 500 lx. Kiedy światło słoneczne w pomieszczeniu jest zbyt mocne, należy zamontować w oknach żaluzje lub rolety. 500 lx jest przewidziane dla miejsc pracy, w których jest obsługa komputera , pisanie odręczne, praca z dokumentami oraz sala spotkań

BIURKO
_____________

Wysokość biurka na stanowisku pracy przy komputerze musi zapewniać możliwość naturalnego ułożenia dłoni przy obsłudze klawiatury i odpowiedni kąt obserwacji monitora. Średnio przyjmuje się za standardową wysokość 72-75 cm. Powierzchnia biurka powinna być matowa lub jasnych kolorach.
W przypadku doboru odpowiednich okularów do komputera fachowe porady, są bardzo istotne. Konieczne informacje, które ostatecznie zadecydują o mocach szkieł w odległości do komputera to właśnie odległość od monitora, układ klawiatury, położenie przyborów potrzebnych w codziennej pracy oraz prawidłowego określenia wymogów wzrokowych na stanowisku pracy . Dlatego podczas wyboru odpowiednich soczewek do komputera, nasi doradcy w salonach Loox Galeria Optyki oraz SunLoox , nie tylko będą informować o powłoce Blue Control, ale tak że o możliwości konstrukcyjne soczewek okularowych oraz dokonają symulacji warunków panujących w waszym miejscu pracy.
Prawidłowe wsparcie naszych zmęczonych oczu, zapewniają okulary przeznaczone do komputera

CZCIONKA
_____________

Wielkość czcionki ma ogromne znaczenie im większa czcionka czytanego tekstu tym mniejszy wysiłek dla naszego oka . Im mniejsza czcionka tym, bardziej przybliżamy się do czytanego przez nas tekstu czy to na smartphonie, tablecie czy komputerze. Zwiększenie czcionki zdecydowanie, ułatwi nam pracę. Powolna akomodacja, trudność w skupianiu wzroku, zamazany obraz. Nasz układ wzrokowy nie jest przystosowany do tak intensywnego patrzenia na krótkie odległości. Odległość komfortowego czytania to około 40 cm. Taka odległość powoduje napięcie akomodacji o wartości 2,5 dioptrii. Śmiało możemy powiedzieć , że czytanie książek, czasopism , e- booków w odległości 40 cm powoduje standardowy wysiłek akomodacyjny. Czym jest wysiłek akomodacyjny dowiesz się z osobnego wpisu. Jeśli zmniejszymy tą odległość i sporą cześć czasu poświęcimy na czytaniu na smatrphonie - około 25 cm zwiększymy wysiłek mięśni akomodacyjnych do 4 dioptrii czyli o dodatkowe 60%. Porównajmy to do długotrwałego treningu na siłowni, w pewnym momencie nasze mięśnie odmówią nam posłuszeństwa , podczas długo trwałym wpatrywaniu się i przybliżaniu wzroku nasz układ wzrokowy zaczyna być niesprawny

OKULARY DO KOMPUTERA
_____________

Praca zdalna czy nauka zdalna przy komputerze, może nam się nie co wydłużyć. Dlatego, aby wspomóc nasze zmęczone oczy, warto sięgnąć po wygodną oprawę z lekkimi soczewkami , odpowiednio dopasowanymi do naszych potrzeb. Podczas doboru konstrukcji w salonach SunLoox i Loox Galeria Optyki nasi doradcy w kompleksowo wytłumaczą czym jest wielowarstwowy antyrefleks, czym charakteryzuje się powłoka Blue Control i w jaki sposób niweluje niebezpieczne dla oka światło niebieskie oraz zapewnią optymalne dopasowanie opraw. Dla naszych optometrystów istotnymi informacjami, okazują się układ klawiatury, odległość monitora oraz innych koniecznych do pracy przyborów, czytanie dokumentów w wersji papierowej czy w wersji elektronicznej, a także innych warunków pracy. Po dokładnym wywiadzie i analizie , jesteśmy wstanie spełnić wasze oczekiwania i dobrać idealne okulary, które nie tylko dopełnią wasz codzienny dress code , ale polepszą jakoś widzenia oraz zlikwidują dolegliwości związane z cyfrowym zmęczeniem oczu.

Czytaj więcej ...
_____________
 

OPINIE KLIENTÓW O NASZYCH SALONACH

W salonie jest szeroka gama zarówno oprawek do okularów korekcyjnych jak i okularów przeciwsłonecznych. Salon wygląda bardzo gustownie i elegancko. Pracuje w nim dwoje sprzedawców-kobieta i mężczyzna. Oboje są w eleganckich czarnych strojach i z czytelnymi identyfikatorami. Gama artukułów jest dokładnie zabezpieczona przed kradzieżą. W salonie znajduje się jedynie za mało luster do możliwości obejrzenia się. Ceny produktów są stosnkowo wysokie jednak jakościowo jest to bardzo wysoka półka. Obsługa przy kasie trwała bardzo szybko. Do każdej zakupionej pary okularów jest dawane etui ochonne o bardzo gustownym i nowoczesnym wyglądzie. Salon jest utrzymany w czystości i harmonii. Pani Kinga o salonie Loox Galria Optyki

Serdeczne podziękowania za fachową i rzetelną obsługę dla Pana Wojciecha! Zostałam obsłużona na najwyższym poziomie. Pan Wojciech pomógł dobrać mi oprawki oraz odpowiednie szkła. Serdecznie polecam salon, jest tam naprawdę spory wybór. Pani Kinga o salonie SunLoox Pasaż Grunwaldzki Wrocław