Czy wiesz, że wyróżniamy ponad 80 wariantów koloru oczu. Wynika to z faktu, że w tęczówce oka pojawiają się plamki i otoczki, które wzbogacają koloryt oka  i sprawiają, że jest on nie do podrobienia. W ogólnej klasyfikacji wyróżniamy nie tylko koloryt tęczówki, ale również odcień od jasnego do ciemnego.

Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji dla tych, którzy poszukują inspiracji do wyboru oprawy na podstawie koloru oczu. Oczywistym jest, że ten poradnik nie zastąpi porady naszego doradcy SunLoox oraz Loox.

 Spójrz w lustro i oceń kolor swojej tęczówki, następnie przejdź do jej odcienia. Zwróć uwagę czy barwa jest ciepła czy chłodna. Przykład?  

1.Kolor oczu brązowych może posiadać ciepły bursztynowy lub chłodny odcień np. gorzkiej czekolady.

2.Jeśli oczy są w odcieniu zbliżonym do zieleni stalowej, malachitu, są to odcienie chłodu natomiast odcienie oliwkowej zieleni to już barwa cieplejsza.

Oczy Szare
To jedne z najrzadszych kolorów oczu na świecie. Uzupełnią się z kolorem szaro-liliowym , szaro-zielonym. Dla kontrastu wypróbuj odcienie brązu, fioletu lub ciemnej zieleni np. w odcieniu militarnym.

Oczy zielone
Można stworzyć idealny duet z oprawkami o tej samej tonacji. Zieleń idealnie uzupełnia się ze złotem oraz brązem (oprawy  hawana). Dla kontrastu możemy również użyć kolorów takich jak np. transparentny róż, pudrowy róż czy fiolet.

Oczy niebieskie
Podobnie jak przy oczach koloru zielonego oprawki możemy dobrać w tej samej  kolorystyce np. krystaliczno niebieski. Dla tych,  którzy zechcieli by pogłębić kolor swoich oczu preferujemy: szylkret, hawana, a nawet czerń. Te kolory na pewno pogłębią kolor tęczówki oka.

Oczy brązowe
Perfekcyjnie skryją się pod szylkretami, zieleniami w połączeniu z złotem oraz granatem. Głębie koloru oczu idealnie podkreślisz oprawami w kolorze burgundy oraz w intensywnych odcieniach fioletu takich jak śliwka czy oberżyna.

Oprawy uniwersalne
Punkt zaczepienia dla osób, które nie mogą się zdecydować, czy subtelnie podkreślić kolor oka, czy wręcz przeciwnie wydobyć po przez kontrast koloru. Postaw na oprawy metalowe , tytanowe, są one uniwersalne i pasują do wszystkich kolorów oczu.

Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy wam pierwszy krok doboru opraw i pomogliśmy w decyzji wyboru kolejnej pary okularów. :)

Życzymy miłego dnia i zapraszamy do zakupu.

Team SunLoox